Šis raksts balstās uz Ķīnas medicīnas principiem, tāpēc var atšķirties no rietumu medicīnas postulātiem.
Aizkuņģa dziedzeris izpilda ļoti svarīgu lomu: izvelk no uztura enerģiju, kas papildina mūsu iedzimto enerģiju, ko mēs saņemam no saviem vecākiem, un kas uzkrāta virsnierēs.
Aizkuņģa dziedzeris pārvalda visu šķidrumu sadali mūsu organismā, kā arī atbild par visu audu mitrināšanu.
Aizkuņģa dziedzeris baro mūsu muskuļus un audus. Aknas vada muskuļu tonusu, bet aizkuņģa dziedzeris tos baro. Un tas nozīmē, ka aizkuņģa dziedzeris ir tas, kas nosaka muskuļu spēku.
Ja tev, piemēram, pat no neliela sitiena parādās zilumi vai ir celulīts. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē to, ka tavam aizkuņģa dziedzerim ir par maz spēka, par maz enerģijas.
Aizkuņģa dziedzera nespēka dēļ parādās arī vispārēja noguruma pazīmes, jo vājš aizkuņģa dziedzeris nevar vairs pietiekošā daudzumā izvilkt no uztura enerģiju un tas neizbēgami novājina visu organismu.
Ir novērotas izpausmes, pēc kurām var noteikt, ka aizkuņģa dziedzeris netiek galā ar savām funkcijām. Kādas ir šīs izpausmes?
* uzpūsts vēders augšdaļā pēc ēšanas;
* vājums rokās un kājās (cilvēkam bieži kaut kas krīt no rokām, kājās nedrošība);
* šķidrs vēders.
* pilnīga vienaldzība pret ēdienu;
Katrs cilvēks savā dzīvē ir piedzīvojis šos nepatīkamos simptomus. Ja simptomi ir īslaicīgi, tad tā bija banāla saindēšanās, nekvalitatīvs uzturs, vai zarnu infekcija. Taču, ja šīs slimīgās izpausmes kļūst hroniskas, bieži atkārtojas, tad tie jau ir nopietnas slimības priekšvēstneši.
* spiedošas sāpes vēderā;
* vēdera burkšķēšana;
* gāzes (meteorisms)
Šīs izpausmes jau liecina par aizkuņģa dziedzera slimību – par nopietnu saslimšanu.
*aukstas rokas un bāla seja. Tas nozīmē, ka ir palēninājusies asinsrite un organisma perifērija vairs nesaņem pietiekoši daudz uzturvielas un skābekli. Arī tad pie vainas ir aizkuņģa dziedzeris!
* tev ir liekas tauku rezerves. Tā paša iemesla dēļ sievietēm parādās lieka tauku kārta uz gurniem un gūžām, kā arī liekais svars – jo aizkuņģa dziedzera vājuma dēļ palēninās vielmaiņa un organismā uzkrājas lieks šķidrums.
* tu svīsti. Ja šis aizkuņģa dziedzera vājums sāk izplatīties un sasniedz plaušas – tad plaušu nespēks savukārt izsauc svīšanas lēkmes pat bez kādas fiziskās slodzes.
Vājas plaušas zaudē spēju vadīt mūsu ādas funkcijas un ādai vairs nav spēka turēt aizvērtas savas poras, kas arī izsauc svīšanu.
Ja ķermeņa atdzišanas process turpinās – cilvēks sāk salt, sākas bieža caureja, pieaug vispārējais vājums, jo enerģijas trūkums sāk izplatīties arī uz citiem orgāniem. Var parādīties sāpes vēderā, bet saistaudu vājums var novest, piemēram, pie dzemdes noslīdējuma.
Kā redzat, neveselīga svīšana liecina par nopietnām veselības problēmām.
* tev ir slikta redze. Hroniska enerģijas trūkuma sekas aizkuņģa dziedzera centrā noved pie asins trūkuma organismā, ko raksturo tāda parādība kā vistas aklums (cilvēks slikti redz krēslā), paaugstināts jūtīgums pret gaismu. Acīs var sākties mirgošana.
* tev ir miega traucējumi, roku un kāju notirpums, pārlieku liels emocionāls jūtīgums.
JA JŪS ATRADĀT VAIRĀKUS SIMPTOMUS, KAS NORĀDA UZ AIZKUŅĢA DZIEDZERA PROBLĒMĀM – iepazīstieties ar video-seansu AIZKUŅĢA DZIEDZERIS, kas balstās uz neiroplastiku. Iedarbība uz aizkuņģa dziedzeri notiks, pateicoties smadzeņu atbalstam.
Kas vainīgs pie aizkuņģa dziedzera saslimšanas? Kas veicina enerģijas trūkumu? Mēs paši esam pie vainas! Jā – tā tas ir. Aizkuņģa dziedzera saslimšana ir mūsu nedarbs. Un šeit nav vainīgi mikrobi, bet gan tie produkti, ko mēs ēdam, paši nezinot, ka tie atdzesē mūsu ķermeni. Kādi ir šie produkti, kas atdzesē mūsu ķermeni?
Patogēnā atdzesēšanās.
Ja cilvēks neattaisnoti daudz lieto uzturā svaigus dārzeņus un augļus, kā arī cukuru un citus ogļhidrātus, gremošanas trakts novājinās un atdzesējas, un kā sekas parādās apetītes trūkums, gāzes un uzpūsts vēders.
Pēc kāda laika process iet dziļumā – un galu galā tas noved pie enerģijas trūkuma nierēs.
Un tad būs aukstas ne tikai rokas, bet arī kāju pēdas, ceļgali, gūžas un gurni.
Pēc nakts miega agri no rīta parādīsies sāpes mugurā, kas pamazām pazudīs, kad sāksiet kustēties.
Parādās vajadzība naktī celties un iet uz tualeti, samazinās potence.
Cilvēka vispārējo stāvokli var raksturot kā spēka un dzīvesprieka zudumu.
No kā tas ir?
Atkārtošu: „Ja cilvēks pārmērīgi lieto svaigus dārzeņus un augļus, kā arī cukuru un citus ogļhidrātus”.
Astma un alerģija.
Vai tev ir astma; vai biežas saslimšanas ar bronhītu vai plaušu karsoni?
Parunāsim sīkāk par aizkuņģa dziedzera ietekmi uz plaušām.
Minēšu piemēru, kas liecina, cik atšķirīgs ir mistiķu un mūsdienu rietumu medicīnas viedoklis.
Mūsdienu medicīna uzskata, ka gandrīz vienmēr bronhiālās astmas parādīšanās ir saistīta ar plaušām. Tomēr ļoti daudz kas šeit atkarīgs no aizkuņģa dziedzera, un lūk kāpēc.
Kad aizkuņģa dziedzera centrs ir novājināts, tiek traucēta gremošana, un tad normālā, dabiskā šķidruma – organisma „sulu” vietā, kam būtu jāmitrina orgāni un audi – parādās gļotas. Mitrums mūsu organismā, pirmkārt, ir nepieciešams plaušām. Taču, kā tev šķiet, kas notiks, ja mūsu plaušās tīra, skaidra mitruma vietā nosēžas krēpas un gļotas?
Tad pietiks tikai ar vienu no ārējiem nelabvēlīgiem faktoriem – un bronhiālā astma būs klāt. Un vaininieks šeit nebūs vis plaušas, bet gan aizkuņģa dziedzeris. Tas nozīmē, ka šajā konkrētajā gadījumā astma ir aizkuņģa dziedzera slimības sekas.
Orgānu noslīdēšana.
Vai kādam ir noslīdējusi niere vai kāds cits orgāns? Hemoroīdi?
Droši vien tu zini, cik lielas nepatikšanas sagādā noslīdējis orgāns (visceroptoze). Ja agrāk no tā cieta padzīvojuši cilvēki, tad mūsdienās arvien biežāk tas notiek ar vidēja vecuma cilvēkiem un pat jauniešiem. Kāds ir cēlonis šai parādībai?
No Kīnas medicīnas viedokļa arī orgānu noslīdēšana – tas ir novājināta aizkuņģa dziedzera nopelns.
Paskaties! Aizkuņģa dziedzeris praktiski atrodas organisma centrā un baro to. Pie novājināta aizkuņģa dziedzera cieš visa organisma barošana, netiek atjaunota patērētā enerģija.Tai skaitā netiek atjaunota arī tā enerģija, kas notur iekšējos orgānus to paredzētajās vietās, kā arī tās saites, kas notur orgānus savās vietās – kas notur orgānus tonusā. Ja šīm saitēm, saistaudiem pietrūkst spēka, tad iekšējie orgāni noslīd uz leju. Bieži cieš arī nieres un kuņģis; sievietēm – maksts sieniņas un dzemde. Tādos gadījumos izkārnījumos nereti ir asinis, parādās hemoroīdi. (aizkuņģa dziedzeris nenotur asinis).
Aizkuņģa dziedzeris – tā ir mūsu lielā virtuve – mūsu katls.
Pamēģini katliņā, kur vārās ūdens iemest uzreiz visus zupai nepieciešamos labumus: sasaldētu gaļu, svaigus vai pat sasaldētus dārzeņus un tml. Ūdens katliņā uzreiz pārstās vārīties, vai ne?
Un ar mūsu ķermeņa „katlu” – aizkuņģa dziedzeri notiek tas pats: zupa pārstāj vārīties. Bet tai vajadzētu vārīties visu laiku.
Kas vajadzīgs, lai mūsu „katls”, mūsu aizkuņģa dziedzeris, vārītos ar pilnu jaudu?
Pirmkārt, jau vajadzīga temperatūra.Cilvēks ir siltasiņu būtne, viņam nepieciešams uzturēt pastāvīgu ķermeņa temperatūru. Otrkārt, mums ir vajadzīgs spēks, lai sašķeltu barību un virzītu to pa gremošanas traktu. Pēc tam barība ir jātransformē asinīs un jāpiegādā šūnām.
Ja mūsu aizkuņģa dziedzeris būs vājš un auksts, mums pastāvīgi būs auksti, mēs jutīsimies vārgi; mūsu izkārnījumos parādīsies nepārstrādāts uzturs.
Ja cilvēks joprojām turpinās lietot aukstus un svaigus produktus, tas var pilnīgi nobloķēt aizkuņģa dziedzera darbību. Vēl vairāk pazudīs apetīte, parādīsies izspīlējuma un pārpildīta vēdera sajūta, taukaina garša mutē, smagums galvā un visā ķermenī, caureja.
Karsto un auksto produktu analīze.
Kas būtu jāēd, lai sasildītu mūsu aizkuņģa dziedzeri? Kāds uzturs šajā gadījumā būs mūsu zāles?
Tev jāsaprot, ka karstums un aukstums nav saistīts ar ēdiena temperatūru, bet gan ar tava ķermeņa reakciju uz ēdienu. Piem., čili pipari taču ir istabas temperatūrā, bet mutē un kuņģī tie dedzinās. Tad, kāds produkts ir čili pipari? Karstais, vai ne?
Cits piemērs: piparmētru tēja var būt karsta, bet kuņģī tā radīs vēsuma sajūtu – tātad piparmētra ir auksts produkts.
Tātad, tie produkti, kas mutē rada dedzinošu sajūtu un kuņģī siltumu ir „karstie” produkti. Kādi vēl ir karstie produkti?
Svaigs ingvers, sīpoli, ķiploki, sarkanie un melnie pipari, aitas un vistu gaļa. Pievērs uzmanību tam, ka bieži tā saucamie „karstie” produkti rada slāpes un sausumu mutē, var izsaukt sviedrus, attīrās deguns, apsarkst acis.
Produkti, kas mutē un kuņģī izraisa vēsumu, ir „aukstie” produkti – biezpiens, skābpiena produkti, piparmētras… Pie aukstiem produktiem pieskaitāmi arī lielākā daļa svaigo augļu un dārzeņu, cūkgaļa, pīļu gaļa.
Dažreiz pēc ēšanas tev ir auksti. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka produkti, ko tu apēdi, ir „aukstie” produkti. Aukstajiem produktiem var būt pliekana garša, rodas vēsums mutē, var sākt burkšķēt zarnas, var būt pat caureja.
Neitrālie produkti: tiem nav izteikti karstu vai aukstu īpašību: tie ir putraimi, graudi, maize, kartupeļi. Taču lielā daudzumā arī šie produkti var atdzesēt organismu!
Daži piemēri: hurma ir izteikti auksts produkts, bet mandarīni, kaut arī ir ūdeņaini augļi, organismā izraisa siltumu. Mandarīnu karstās īpašības izpaužas tad, kad tos apēd jau pietiekoši daudz – piem., vienā reizē 4-5 mandarīnus.
Zivis, krabji, garneles – aukstais produkts.
Zemesrieksti – karstais produkts.
Tagad mēs tev mazliet palīdzējām – paskaidrojām, kā noteikt produktu karstās vai aukstās īpašības. Un tomēr esiet vērīgi: vadāties tikai pēc savas garšas izjūtām – pat tie produkti, ko mēs minējām, ar savām īpašībām var atšķirties no tavām izjūtām. Atceries – nozīme ir tikai tavām izjūtām! Tāpēc nogaršo produktus pats un pats arī izdari secinājumus!
Turklāt ņem vērā, ka cilvēks ēd ēdienus, kas sastāv no vairākiem komponentiem – piem., mēs ēdam liellopu gaļu ar dārzeņiem, pievienojam sāli, garšvielas. Šādos gadījumos, vadoties pēc savām izjūtām, nosaki, kādas īpašības ir šim daudzkomponentu ēdienam: vai tās ir karstas vai aukstas.