Smejies! Smiekli palīdz domāt plašākās kategorijās, un smiekli rosina arī dažādas asociācijas. Zinātnieki ir atklājuši, ka par smiekliem un humora izjūtu neatbild tikai kaut kāda viena smadzeņu kroka, bet gan vairāki smadzeņu garozas rajoni, kas vienlaikus atbild arī par intelektu.
Kāpēc cilvēki smejas par anekdotēm? Tāpēc, ka pats galvenais anekdotēs ir neatbilstība starp pašu situāciju un tās jocīgajām vai neparastajām beigām. Par šo neatbilstību mēs smejamies.
Dažiem cilvēkiem visi joki liekas vienādi, un viņi saka: “Kas tur smieklīgs?” Ja tu piederi pie šiem cilvēkiem, tad Tev ir pēdējais laiks satraukties un padomāt, kas ar tevi! Humora izjūtas trūkums, grūtības ar smiešanos un nevēlēšanās smaidīt var izraisīt bīstamas sekas smadzenēs: atrofējas veseli smadzeņu rajoni, kā rezultātā cilvēks kļūst neapķērīgs, palēninās viņa domāšana. Ja cilvēkam zūd humora izjūta un dzīvesprieks – tas ir bīstams signāls, ka ir sācies vecums, un klāt arī vecuma plānprātība. Ja Tev ir grūtības ar smiešanos, tad Tev ir pēdējais laiks parūpēties par savām smadzenēm un sākt smieties un smaidīt!
Smieklu terapijas 5.izlaidums VIDEO