Kā dziednieki izdziedināja sevi.

Pēteris cilvēkus dziedina jau piecdesmit gadus, Ērika ir Veselības Skolotāja trīsdesmit gadus. Kopš deviņdesmito gadu sākuma Antonu pāris vada atveseļošanās kursus, kuros cilvēki iemācās piesaistīt veiksmi, uzlabot veselību, aizsargāties no enerģētiskā kaitējuma, diagnosticēt sevi un tuviniekus. Vienkāršāk sakot, iemācās būt dzīvespriecīgi, veseli un stipri. Izrādās, to spēj ikviens.

Pēteris: Es neesmu nokritis no Mēness… Trīsdesmit triju gadu vecumā smagi saslimu – pa visu muguru osteohondroze, kuņģa un divpadsmit pirkstu zarnas iekaisums, nierakmeņi, cistīts, prostatīts, tromboflebīts, limfadenīts, hroniski plaušu karsoņi. Sāpju dēļ varēju sēdus gulēt tikai divas stundas diennaktī. Divu gadu laikā astoņus mēnešus pavadīju slimnīcā.

 Zāles man nelīdzēja, no mugurkaula operācijām atteicos, jo baidījos par sekām. Biju tuvu izmisumam, galvā pat jaucās kāda nelaba doma… Nebija neviena, kas mani mierinātu vai vismaz palīdzētu pārvarēt briesmīgās, neciešamās fiziskās sāpes…

Kādu nakti sapnī es ieraudzīju cilvēku, kas izskatījās ļoti līdzīgs man, tikai sirms. Un vēl viņš bija spēcīgs un veselīgs. Viņš teica: “Es atnācu no nākotnes – es esmu tu pēc trīsdesmit pieciem gadiem. Es tev iemācīšu veselību. Tu būsi Dziednieks, un ar šo mācību tev jādalās ar visiem tiem cietējiem, kuri griezīsies pie tevis pēc palīdzības.” Nākotnes Pētera mācība man patiešām palīdzēja: pēc trim gadiem es jau biju vesels. Šodien 80 gadu vecumā es joprojām esmu vesels, spēcīgs un dzīvespriecīgs, tāds, kādu redzēju sevi sapnī pirms daudziem gadiem. Es zinu, kā atgūt un uzturēt veselību, tāpēc jau 30 gadus mēs kopā ar Ēriku mācām cilvēkiem veselību.

Ērika: Sešpadsmit gadu vecumā es biju ļoti slima: astma, sirds vārstuļa defekts, hronisks gastrīts, zema imunitāte un smaga mugurkaula trauma. Medicīna bija bezspēcīga, man nekas nelīdzēja.  Pateicoties liktenim, kas atveda mani pie Pētera, gada laikā es tiku galā ar visām savām slimībām.

Mūsu ceļš no pacienta līdz dziedniekam vienlaikus kļuva par veselības ceļu arī tūkstošiem mūsu pacientu un skolnieku. Mēs esam pārliecināti, ka, neskatoties uz vecumu un slimību nastu, līdzīgi mums, cilvēks var kļūt par dziednieku vismaz sev pašam.

Ērikai un Pēterim nepatīk lielīties ar savām spējām, ar savu izglītību un “tituliem”.

“Mēs esam Veselības Skolotāji, un gribam, lai jūs sajustu kādi mēs esam, nevis, kas mēs esam!”

Antonu pāris ir zinoši speciālisti, kuriem var uzticēties – šādi kursi notiek jau trīsdesmito gadu! Pēteris ir psiholoģiski-pedagoģisko zinātņu doktors, talantīgs mūziķis un izcils dziednieks, kurš praktizē jau piecdesmit gadus! Reti kurš zina, ka Pēteris ir piedzīvojis karu un fašistu koncentrācijas nometni, ka trīsdesmit gadu vecumā Pēterim draudēja četras mugurkaula operācijas, un viņam bija milzīga slimību buķete, ar kuru viņš pats tika galā dažu mēnešu laikā. Vienmēr smaidīgs un spēka pilns Pēteris aktīvi nodarbojas ar sportu un visai smagiem lauku darbiem.

Kursu dalībniece Evija stāsta: “Nevar nepamanīt, ka man pretim stāv enerģiski, pozitīvi, dzīvē ieinteresēti, un, jā, tieši tāpēc, skaisti cilvēki. Pēteris un Ērika paši ir kā reklāma tam, ko māca un dara. Kad Pēteris pateica, cik viņam gadu, es sākumā nenoticēju: “Cik, cik?” Viņam var dot ap piecdesmit, bet patiesībā ir septiņdesmit deviņi. Ērikai ir četrdesmit seši, bet viņa izskatās tik meitenīga.”

“Pēteris mums ir paraugs, kuram gribam līdzināties. Viņš sagrauj mūsu priekšstatus par vecumu. Ja viņš varēja atveseļoties pats, tad nākošie būsim mēs!” – stāsta iepriekšējo kursu dalībnieki.

Ērika ir labs pedagogs: sarežģītas lietas viņa spēj pasniegt ļoti vienkārši. Viņa ir mākslas terapijas speciāliste, apguvusi kinezioloģiju, juridisko psiholoģiju, ētiku, tiesas medicīnu un psihiatriju.

“Ja gribat justies kā mēs – paiesim gabaliņu kopā – mēs iemācīsim,” jestri saka Pēteris un palūkojas uz sievu ar tāda cilvēka skatienu, kurš ir tikko iemīlējies. Kad viņi viens ar otru sarunājas, noglauž plecu, pieskaras rokai, sāk darboties jaudīgs mīlestības kodolreaktors, kura enerģija, šķiet, spētu sagriezt kājām gaisā visu pasauli.

“Ērika biežāk ir nopietna, taču ar tādu siltumu un mirdzumu acīs! Ja redzēsiet, ka kāda eleganta sieviete stāv zāles priekšā ar milzīgu ziedu pušķi – tad tā ir Ērika, un milzīgais pušķis – no klausītājiem, kuri viņu ļoti mīl”, – stāsta kursu dalībniece Maija.

Kad jūs zvanīsiet, lai pieteiktos uz kursiem, jums neatbildēs sekretāre, bet Ērika vai Pēteris, jo viņiem ir svarīgi uzklausīt un sajust katru cilvēku. Kad jūs atnāksiet uz pirmo nodarbību, jūs nesagaidīs kāds palīgs, bet tie būs Ērika un Pēteris, kuri palūkosies jums acīs, un jūs sajutīsiet, ka esat pareizā vietā.

Iepriekšējo kursu klausītāji stāsta: “Mūsu nodarbības ir humora un optimisma pilnas. Pēteris stāsta tādas anekdotes, ka asaras birst no smiekliem. Bet Ērika veido siltu, ģimenisku gaisotni. Pēc nodarbībām mēs esam spēka pilni, un dodoties mājās nevis ejam, bet lidojam!”