Baloniņu pūšana trenē, paplašina un ventilē plaušas. Tā pastiprina elpošanas sistēmas asinsriti. Tāpēc pūst baloniņus ir labi tad, kad esat veseli, t.i., slimību profilaksei. Baloniņu pūšana ir vajadzīga atveseļošanās periodā, kā bronhu un plaušu rehabilitācija.

Kas var notikt, ja baloniņus pūtīsiet pie pirmajiem saaukstēšanas simptomiem vai arī akūtajā stadijā?

Asinsrite izplatīs infekciju dziļāk bronhos un plaušās. Un tad slimošana būs smaga.

Jūs nevarat zināt, vai jums ir parasta saaukstēšanās, vai kāda infekcija. Tāpēc pie pirmajiem saaukstēšanas simptomiem vislabāk vismaz vienu dienu pavadīt gultā. Guļus stāvoklī elpošana kļūst seklāka, organisms netērē spēku staigāšanai un citām aktivitātēm, bet virza to infekcijas apkarošanai. Parasti jau nākamajā dienā cilvēks atveseļojas. Bet ko dara cilvēki?

Cilvēki dara visu, lai saslimtu smagāk un slimotu ilgāk: saslimšanas pirmajās dienās aktīvi darbojas un pēc dažām dienām jau spiesti pavadīt gultā ar temperatūru un nespēku.

Vēl daži ieteikumi, kā nepieļaut infekcijas izplatīšanos. Tas attiecas ne tikai uz elpošanu, bet arī uz urīnpūšļa un citām infekcijām, kas līdzīgi Covid-19 skar visu organismu.

Pirmajās dienās – nekādas fiziskās slodzes:

Gultas režīms;

Nedzert karstu tēju;

Nesildīties vannā, pirtī vai ar termoforu: tas viss paātrina asinsriti un izplata infekciju tālāk.

Lai izvadītu vīrusa toksīnus, dzeriet ūdeni vairāk nekā parasti;

Nesteidzieties tērēt naudu uz bezrecepšu zālēm: ja slimība ir viegla, tā būs lieka naudas izmešana (pat līdz 50 eiro). Ja infekcija ir bakteriāla, ir bronhīts, pneimonija, cistīts utt. – tad, protams, ir vajadzīga ārsta uzraudzība un antibiotikas.

Pēteris ANTONS