Prieks iedarbojas pirmkārt uz ķermeni. Kad tev ir slikta oma, tu jūties vecs un slims; kad tev ir brīnišķīga oma – vai tu atcerējies savu ķermeni? Tu lido kā pūciņa. Negatīvais dzīvo uz mūsu ķermeņa enerģijas rēķina, pozitīvais vairo ķermeņa enerģiju.

Ilgstošas negatīvas emocijas, tādas kā bailes, nemiers un nomāktība slēpj sevī milzu draudus mūsu veselībai, jo tās rada stresu. Stress vairo risku nomirt ar sirds infarktu vai insultu. Turpretī pozitīvās izjūtas pagriež mūs ar muguru pret stresu, pievērš mūsu uzmanību pozitīvajam. Un tas likvidē stresa nodarītos postījumus un ved mūs pretī laimei.

Un pat vēl vairāk – tas sekmē visu mūsu substanču veselību. Prāts kļūst optimistiskāks, katra ķermeņa šūniņa ieklausās domās, ko raida prāts un dzīvo saskaņā ar tām. Kā sunītis, kurš luncina asti, kad saimnieks ir labā omā un ierauj asti kājstarpē, kad saimnieks ir dusmīgs.

Zinātnieki saka: Optimistiski cilvēki ir radošāki, viņi risina problēmas veiksmīgāk un ātrāk. Optimistisks cilvēks ir laimīgs; laime dara gudru, un ne tikai uz mirkli, bet uz ilgu laiku. Pozitīvas izjūtas liek vairoties nervu savienojumiem smadzenēs – prieks iet roku rokā ar jaunām sasaistēm mūsu galvā. Un visbeidzot – laimīgi cilvēki ir arī daudz patīkamāki cilvēki. Viņi ir uzmanīgāki un vairāk gatavi saskatīt labo arī citos.

Smieklu terapijas pirmais izlaidums VIDEO