Smieklu terapijas 3.izlaidums VIDEO
Nē, smaids un vispār pozitīvas izjūtas neparādās tikai sejā vien. Smaida un smieklu laikā parādās pozitīvas izmaiņas visā ķermenī: asinis sāk pulsēt straujāk (pulss paaugstinās par 3-5 sitieniem min.), ādas temperatūra paaugstinās par 1/10 no grāda, jo uzlabojas apasiņošana. Uzbudinājuma dēļ āda kļūst nedaudz mitrāka, krītas ādas elektriskā pretestība. Ķermenis atslābinās, visu locekļu muskuļi atslābst. Tam pievienojas vēl citas ļoti svarīgas izmaiņas, ko mēs tieši izjust nevaram, bet kas neizbēgami notiek smejoties – prieks maina hormonu līdzsvaru organismā. Tātad pozitīvās izjūtas ir saistītas ar visu ķermeni, un šīs izmaiņas ir ļoti pozitīvas un vajadzīgas.
Taču mūsu smadzenes nevar piemānīt ar 18 falšajiem smaida veidiem: tikai smaidot vien, mūsu emocijas nesasaistās ar īstajiem ķermeņa signāliem, un līdz ar to smadzenes nerada mūsos fizisku labsajūtu. Vai tu vari iedomāties cilvēku ar falšā smaidā izķēmotu seju, kurš tajā pašā laikā justos laimīgs? Falšais smaids tikai liecina par viņa iekšējo stāvokli, un tas nav īsts, bet mākslīgs. Un tad smadzenes nogaida.
Tātad prieks, labsajūta un laime tikpat lielā mērā rodas mūsu ķermenī, kā emocijās un prātā. Var teikt arī tā: prieks, labsajūta un laime tāpat kā visas jūtas sākas gan ķermenī, gan smadzenēs. Jo labsajūta rodas tikai pēc tam, kad smadzenes ir saņēmušas īstos signālus no sirds, no ādas, no muskuļiem un iztulkojušas tos kā īstus, kā patiesus. Tātad, lai cilvēks justos laimīgs, viņa ķermenim jābūt optimālā stāvoklī.