Šodien mēs parunāsim par ziemas svētku sakrālo nozīmi.

Ziemas Saulgrieži ir neparasts laiks, tas ir laiks, kad Neredzamā pasaule, ko sauc arī par Nāves Valstību, pietuvojas mūsu redzamajai pasaulei. Laikā ap saulgriežiem atveras enerģijas vārti (portāli), kas ļauj mums smelt enerģiju arī no Neredzamās pasaules, gūt savu senču atbalstu, un pēc tam, pateicoties iegūtajai enerģijai, mainīt savu likteni, nostāties uz sev labvēlīgas dzīves līnijas.

Sākot ar 22.decembri, katra turpmākā diena būs saistīta ar 12 mēnešiem: tā 22.decembris, būs saistīts ar janvāra mēnesi, 23.dec. – ar februāri utt. Tas nozīmē, ka šajās 12 dienās mums ir jāplāno, jāvizualizē un jāapdomā nākošā gada katra mēneša notikums.

Kaut arī ziemas saulgrieži ir visīsākā gaismas diena, tā ir jāpavada ar prieku un pacēlumu.

Vai esat kādreiz padomājuši, kāpēc uz Jaungadu izdaiļo tieši egli?

Kas šajā kokā ir tik neparasts?

Tas nav nejauši, jo daudzās kultūrās tieši eglei piedēvēja sakrālu nozīmi. Jau senatnē Eiropas tautām un arī slāviem (poļiem, krieviem, bulgāriem, ukraiņiem, baltkrieviem, serbiem, horvātiem, moldāviem, čehiem, slovākiem, rumāņiem) mūžzaļie koki bija mūžīgās dzīves un sakrālās dzīvības enerģijas krātuve. Eiropā ziemas saulgriežos rotāja ne tikai egli, bet arī citus mūžzaļos augus – cipresi, kadiķi, tūju, ileksu. Visi mūžzaļie augi bija mūžības simbols.

Taču eglei vienmēr ir bijusi īpaša nozīme. Egle ir ne tikai ģimenes aizstāve, bet arī viena no „Pasaules koka” „kopijām”. Kāpēc kopija? Tāpēc, ka ne visur aug egles. Citām tautām ir savi „pasaules koki”, kas aug viņu zemē.

Mūsu senči ticēja, ka egļu ļoti spēcīgā enerģija palīdz cilvēkiem iegūt labklājību, un pielabināja egles garus, kas mīt egļu zaros ar ziedojumiem, ko karināja dzīvās egles zaros. Šie ziedojumi pārvērtās par egles rotām.

        Turklāt egle – tas ir arī sakrāls dzīvības simbols, kas savieno mūsu likteņa pagātnes, tagadnes un nākotnes enerģijas. Tāpēc, rotājot egli, kas aug mājas tuvumā, vai arī stilizētu egli, mēs ne tikai radām svētku noskaņu – mēs veidojam savu likteni. Ja mēs darīsim to apzināti, mēs pārvērtīsim savu eglīti par Pasaules Koka simbolu, kura pakājē mēs izvirzīsim Visuma Spēkam savas prasības, savu Nodomu. Un Spēks mūs noteikti sadzirdēs.

        Tad, kad jūs rotāsiet savu egli, atcerieties, ka egle simboliski jāsadala trīs daļās:

        *pati zemākā daļa – tā ir pagātne, mūsu saite ar savu Dzimtu, tāpēc šajā daļā novietojiet kādus vecos jaungada rotājumus, varbūt tādus, kas bija jūsu vecmāmiņai un vectētiņam. Turpat var novietot arī Sala veča figūriņu, jo Sala vecis simbolizē Nāves dievību, kas savieno mūs ar mirušajiem senčiem. Rotājot pirmo stāvu, domās lūdziet savas Dzimtai aizstāvību un izrādiet tai cieņu.

*otrais egles stāvs – tā ir mūsu pasaules tagadne. To var rotāt ar lietām, kas simbolizē to, ko tu gribi ienest savā dzīvē. Piparkūku namiņš – tas būs jauns dzīvoklis vai māja, mašīnas modelis – ja plānojat pirkt mašīnu. Pafantazējiet paši, kas jums vajadzīgs un lai jūsu sapņi izrotā egli!

        * trešais egles stāvs – tā ir saite ar Augstākiem spēkiem un debesu palīgiem. Šo stāvu var rotāt ar eņģelīšiem vai jebkuru mantiņu, kas tev simbolizē debesu labvēlību.

Un video beigās – par Kosmisko Pasūtījumu Galdu!

Mēs mācīsimies aizpildīt Nodoma Kvadrātu ar saviem iecerēm un nākotnes plāniem. Uzmanību! Tas ir jāizdara jebkurā dienā no ziemas Saulgriežiem līdz 2.janvārim!