Kā aknas un žultspūslis ietekmē cilvēka raksturu un uzvedību?

Kāpēc aknas nesāp?

Kādā veidā organisms ziņo par traucējumiem aknās?

To, ka aknas un žultspūslis ietekmē nervu sistēmu, cilvēce zināja no seniem laikiem. Piemēram, rietumos vārds “HOL” (grieķu chole), t.i., žults, ir sakne tādiem vārdiem kā: melanholiķis un holēriķis.

Kāpēc vārds “žults” tika iekļauts cilvēka temperamenta apzīmējumos?

Tā nav nejaušība. Jau Hipokrāts uzskatīja, ka melanholijas (mūsdienu izpratnē nomāktības) cēlonis ir žults izdalīšanās traucējumi.

Havajiešu valodā aknas ir “ake”.

Havajieši uzskata, ka pat pie nelielām aknu darbības traucējumiem var rasties šādi psiholoģiskie simptomi:

Reiboņi, zarnu traucējumi, krampji kājās, gurdenums, nomāktība, bailes, trauksme, bezmiegs, nevēlēšanās domāt, nevēlēšanās fiziski piepūlēties, kūtrums, neapmierinātība ar dzīvi, īgnums, vienaldzība pret notiekošo, apātija, ģīboņi, raudulīgums, neapmierinātība ar intīmo dzīvi (impotence, frigiditāte), vēlme pabūt vientulībā, arī tieksme apslāpēt savu nomāktību ar alkoholu.

Savukārt Ķīnas medicīna piebilst, ka pie aknu mazspējas cilvēki kļūst kautrīgi, neizlēmīgi, svārstīgi, viegli ietekmējami.

 Ir cilvēki, kuriem aknas strādā ar pārslodzi, tad simptomi būs citi (paklausies, vai tev ir kaut kas no tā?):

Mērķtiecība un stipra griba, taču nerēķināšanas ar citu cilvēku interesēm un jūtām; piktums, dusmas, raizes, impulsīva rīcība, nesavaldība, nepiekāpība, smags raksturs, ātra daba.

Ķīnas akupunktūras speciālisti jau no senseniem laikiem zināja, ka iedarbojoties uz aknu un žultspūšļa punktiem, mainījās pacientu rakstura īpašības: cilvēki kļuva izlēmīgi, pašpārliecināti, pat pārgalvīgi.

Arī mūsdienu medicīna atzīst, ka daudziem pacientiem ar neirastēniju ir aknu mazspēja. Neirastēnija ir aknu mazspējas simptoms. Ļoti bieži aknu mazspējas citu izpausmju vispār nav.

Kas ir neirastēnija? Neiro un astēnija – astēnija ir vājums, nespēks: tātad, tas ir fiziskais un intelektuālais nogurums. Ja cilvēks neko nedara lietas labā, tad pēc kāda laika parādīsies nomāktība, pasliktināsies atmiņa un uzmanība, būs miega traucējumi: bezmiegs vai trausls miegs naktī un miegainība dienā.

Kad cilvēkam ir slēpti un savlaicīgi neizmeklēti aknu un žultsvadu traucējumi, visai bieži var novērot tikai tādas psihiskās izpausmes kā vājumu, nespēku un kašķīgumu.

Kad cilvēkam ir “piesārņotas” aknas, notiek organisma saindēšanās, kas arī izpaužas kā neirastēnija: nemotivētas dusmas, ātra daba, aizdomīgums, cilvēks viegli apvainojas. Turklāt saindēšanās var izpausties arī kā galvas sāpes, reiboņi, smagums sirds apvidū, sirdsklauves, seksuālie traucējumi.

Tātad, ja jums ir šāda veida simptomi, nesteidzieties pie neiropatologa – vispirms atveseļojiet savas aknas.

Bet kāpēc aknu ietekme uz nerviem ir tik milzīga? Aknas taču ir gremošanas orgāns?

Aknas nav tikai gremošanas orgāns! Aknas ir milzīga organisma laboratorija un filtrs, gremošana ir tikai neliela aknu darbības daļa.

Aknas ražo daudzas neaizvietojamas vielas: no tievajām zarnām uzturvielas ar asinīm nonāk aknās, lai būvētu citas vajadzīgās molekulas.

Piemēram, vielu fenil-alanīns aknas pārvērš tirozīnā – tas ir vienīgais savienojums, no kā vairogdziedzeris tālāk sintezē savus hormonus.

Mediķi apgalvo, ka vegāni var novest vairogdziedzeri līdz disfunkcijai, jo vegānu uzturā trūkst fenil-alanīns. Kāpēc? Tāpēc, ka fenil-alanīnu mēs pārsvarā uzņemam ar dzīvnieku valsts produktiem, īpaši ar sieru. Taču palūkojieties apkārt, cik daudz sieviešu cieš no vairogdziedzera slimībām, lai gan nav veģetārietes!

99% uzturvielu nenonāc jūsu šūnās: nesakošļāta barība, patoloģisks mikrobioms, enzīmu trūkums – no kā tad aknas lai būvē organismam nepieciešamās vielas? Un kā lai aknas var vispār kaut ko sintezēt, ja tām visa uzmanība jāpievērš tikai atkritumu un toksīnu filtrēšanai?

Ja jūs veiksiet neiroplastisko seansu AKNĀM vismaz vienu mēnesi un lietosiet pilnvērtīgu uzturu, jūsu aknām būs daudz vieglāk. Aknas atjaunojas 5 nedēļu laikā – iznāk, ka pēc mēneša-pusotra jūsu aknas beidzot sāks ražot visas veselībai nepieciešamās vielas.

Tas pats fenil-alanīns veicina melatonīna sintēzi. Melatonīns ir miega un bioritmu hormons. Fenil-alanīns neļauj jums ieslīgt nomāktībā, darbojas pret trauksmi, regulē metabolismu (neļauj uzkrāt liekus taukus).

Aknas un stress.

Aknas izfiltrē ne tikai indes, kas nāk no zarnām, bet arī “liekos” hormonus. Kad jūs pārdzīvojat stresu, jūsu virsnieres izdala adrenalīnu. Kad stress ir beidzies, adrenalīns nedrīkst palikt asinīs, aknām savlaicīgi un kvalitatīvi jāizfiltrē stresa hormons, citādi stress atstās uz jūsu organismu graujošas sekas – nepatīkamas izpausmes: parādīsies smagums krūškurvī, gaisa trūkums, sirdsklauves, paaugstināts asinsspiediens utt. Taču, ja aknas ātri likvidē stresa hormonu pārpalikumu, jūs ātri atgūsieties bez kādām nepatīkamām sekām.

Tāpēc kaitīgs ir nevis stress, nevis stress izraisa dažādas slimības, bet gan aknu nepilnvērtīga darbība.

Aknas un hormoni.

Tie, kuriem ir problēmas ar aknām, pat nenojauš, ka vairogdziedzera slimības, ginekoloģiskie traucējumi, prostatīts, neauglība, impotence ir aknu nopelns. Ja lieki hormoni cirkulē asinīs vai uzkrājas audos, neizbēgami radīsies dažādas slimības.

Gan Ķīnā, gan Havaju salās dziednieki zina, ka visas sieviešu un vīriešu slimības pazudīs tikai tad, ja tiks izdziedinātas aknas. Diemžēl rietumu medicīna “ārstē tikai to, kas sāp”.

Veselas aknas izdala īpašas skābes, lai neitralizētu jebkādas indes, kas nokļuvušas jūsu asinīs. Ja aknas nespēj to izdarīt, jums bieži būs saindēšanās simptomi: galvassāpes un nogurums, kā arī dažādi iekaisumi.

Aknas un nervi.

Aknas dara vēl kādu ļoti svarīgu darbu – izdala savus enzīmus.

Ja aknas nespēj izdalīt kādu enzīmu, tas neizbēgami atstās negatīvu iespaidu uz jūsu nervu sistēmu. Parasti tas notiek jau dzīves pirmajos gados, jo ir zināms, ka aknu enzīmu trūkums ir iedzimts.

Paklausieties, vai tas ir par jums:

Bērni ar iedzimtu aknu enzīmu trūkumu līdz gadam ir psiholoģiski attīstītāki par saviem vienaudžiem. Viņi ātri apgūst valodas, ir mērķtiecīgi, ziņkārīgi, labi iegaumē un atstāsta, taču ir visai nestabili emocionāli: viņi ir stūrgalvīgi, negatīvi, kašķīgi, nervozi, histēriski. Visbiežāk tas ir psihoastēniskais tips. Tātad jūsu raksturu jau no dzimšanas noteica jūsu vecāki, kuri iedeva jums tādas aknas!

Daudzi cilvēki savas nezināšanas dēļ uzskata, ka iekšējo orgānu slimībām noteikti būtu jāizpaužas sāpēs. Bet aknām vispār nav sāpju receptoru, tāpēc aknas nevar sāpēt. Ja jūs jūtat sāpes labajā paribē, tad tas vairāk saistīts ar žultspūsli, nevis ar aknām. Retos gadījumos, kad aknas strauji palielinās, var sāpēt labajā sānā.

Kā jūs paši varat diagnosticēt savas aknas?

Smagums labajā paribē:

Ādas nieze vai izsitumi; bālums; veidojas pigmenta plankumi uz ādas; balti plankumi uz ādas, kas slikti iesauļojas, vitiligo slimība;

Prasās pēc skābiem produktiem, ļoti garšo etiķis, mārrutki, majonēze;

Pašsajūtas pasliktināšanās vai bezmiegs no 23. 00 līdz 03. 00 (aknu meridiāna laiks);

Slikta dūša, vemšana ar žulti;

Nomāktība, piktums, slikta atmiņa, grūtības ar mācīšanos, grūti koncentrēt uzmanību, “smaga” galva;

acu baltumu iedzeltena krāsa; dzeltena nagu krāsa;

tumšs urīns;

gaiši izkārnījumi;

alkohola nepanesība;

sadzīves ķīmijas, krāsu un laku nepanesība.

matu izkrišana; blaugznas;

deguna apsārtums; zilganas lūpas;

sāpes virs labās uzacs vai labajos deniņos.

Aknas un asinsrite.

Jūsu asinsrite ir atkarīga ne tikai no sirds, bet arī no aknām. Aknas nosaka asins apjomu un asins cirkulācijas ātrumu.

Kad jūs esat nomodā un jums ir normāla fiziskā slodze, organisma vajadzība pēc lielāka asins daudzuma pieaug. Tad aknas no savām rezervēm atbrīvo vairāk asiņu. Atpūtas laikā vai miegā organismam nav vajadzīgs tik daudz asiņu, un, pateicoties aknām, jūsu organisma asinsrite palēninās. Taču daudzi cilvēki dienas laikā salst, bet naktī svīst. Kurš ir „vainīgs” pie šīm izjūtām? Tās ir aknas, kas rada asinsrites traucējumus.

Asinsrites traucējumi var izpausties ne tikai kā salšana vai svīšana, bet arī kā reiboņi, redzes aptumšošanās, krampji, roku vai kāju tirpšana.

Aknas un emocijas.

Ja cilvēks zaudē viegluma, brīvības un miera sajūtu, bet tā vietā ir atnākusi nomāktība vai uzbudinājums, tad noteikti būtu jāsāk atveseļot savas aknas.

Ja aknas cieš no pārslodzes, cilvēks būs kašķīgs, dusmīgs, nakts miegs būs nemierīgs ar daudziem sapņiem. Ja aknas cieš no mazspējas, cilvēka garastāvoklis būs nomākts, cilvēks kļūs aizdomīgs, parādīsies trauksme un raudulīgums.

Aknas un āda, nagi, mati, cīpslas un locītavas.

Jūs, protams, zināt, ka aknas ir arī gremošanas orgāns.

Bet to, ka aknas ietekmē saites un cīpslas, kā arī nagus, jūs droši vien nezinājāt, vai ne?

Vai jums ir trausli nagi? Nagu sēnīte? Iedzelteni nagi?

Vai jums ir locītavu kustīguma ierobežojumi?

Starp citu, āda pasaka priekšā, ka jūsu aknas nav veselas. Kā tas izpaužas?

Vesela cilvēka orgānu šūnas vienmēr paliek savās vietās – t.i., šūnas paliek savos orgānos. Taču, ja, piemēram, aknas ir slimas, aknu šūnas sāk klejot pa visu organismu. Tumši vai balti plankumi uz ādas ir visai daudziem cilvēkiem. Pigmentācijas plankumi bieži rodas padzīvojušiem cilvēkiem. Kas tie par plankumiem?

Tās ir aknu šūnas, kas klejo pa visu ķermeni. Un šī aknu šūnu klejošana ir zīme, ka ķermenī ir sācies onkoloģisks process. Protams, šobrīd šie plankumi uz ādas jums netraucē, bet jums jāzina, ka tā ir slikta zīme. Tas nozīmē, ka jums ir nosliece uz audzējiem, kas var izveidoties jebkurā ķermeņa daļā.

Tātad ādas pigmentācija ir vēl viens aknu bojājumu simptoms.

Aknas sastāv gan no vīrišķām, gan no sievišķām šūnām. Sievišķās aknu šūnas izdala žulti, kas ir sārmaina, bet vīrišķās aknu šūnas izdala skābās aminoskābes. Pa organismu ceļo tieši sārmainās (sievišķās) aknu šūnas.

Aknas un acis.

Ja jums ir sausums acīs, neskaidra redze, jūs slikti redzat tumsā, jums ir acu apsārtums, šķielēšana, radzenes apduļķošanās, tad ziniet – vispirms ir jāsaved kārtībā aknas.

Kā redzat mūsu pieeja nav mehānistiska. Mehānistiskā pieeja ir orientēta uz simptomu likvidēšanu. Sāp kauli? Ārstēsim kaulus. Trausli nagi – jāstiprina nagi. Bet tas novedīs strupceļā! Tādi ārstēšanas pasākumi nekad nedod noturīgus rezultātus, jo nelikvidē slimību cēloņus. Mēs strādāsim ar slimību cēloņiem.

Pašdiagnostika pēc Ķīnas medicīnas:

Pazeminātā akanu darbība:

Depresija, dusmu uzplūdi, smaguma sajūta paribē, smaguma sajūta krūškurvī (sievietēm – krūšu dziedzeros, t.i., mastopātijas pazīmes), sāpes vēderā, gribas dziļi ieelpot, atraugas, svešķermeņa sajūta kaklā, ciklu traucējumi sievietēm, balts aplikums uz mēles.

Aknu pārslodze:

Spiedošas galvas sāpes, reiboņi, acu tūska vai apsārtums, rūgtums mutē, sausums rīklē, kašķīgums, dusmas, svilinošas sāpes paribē, deguna asiņošana, džinkstoņa ausīs, aizcietējumi, dzeltens aplikums uz mēles, miega traucējumi (bezmiegs, sekls miegs), sirdsklauves, atmiņas pasliktināšanās, sāpes ceļos un jostas vietā.