Sasprindzināti muskuļi ir daudzu slimību sākums.
Izrādās, ka 80% visu slimību rodas no nevienmērīga muguras muskuļu sasprindzinājuma. Un tikai 20% gadījumos „vainīgi” ir paši iekšējie orgāni.
Daudzi cilvēki bez panākumiem ārstē sirdi, kuņģi un galvu, tā vietā, lai likvidētu slimību cēloni – mugurkaula problēmu. Jums jāzina, ka KATRS SKRIEMELIS IR SAISTĪTS AR KĀDU IEKŠĒJO ORGĀNU. Ja problēma ir kādā no skriemeļiem, pateicoties inervācijai, cietīs arī citas ķermeņa daļas.
Kakla skriemeļi un to simptomi.
Kakla skriemeļus atzīmē ar burtu “C”.
“C1” ir pirmais kakla skriemelis, tas atrodas galvaskausa pamatnē. Kopā ir septiņi kakla skriemeļi.
C1: Galvassāpes, reiboņi, nervozitāte, hipertensija, miega traucējumi, hipofīzes slimības
C2: Acu slimības (diskomforts acīs: aptumšošanās, asarošana, grauž acis), alerģija, dzirdes traucējumi
C3: Trīszaru un sejas nerva neiralģija, jūtīga galvas āda, zobu slimības (Parasti cilvēki saka: man tur sapūta vējš. Bet vējš nevar sapūst veselu nervu – sapūst var tikai jau kairinātu, saspiestu nervu, jo tas ir kļuvis jūtīgāks gan pret aukstumu, gan karstumu. Galvas ādas jūtīgums: sāp, kad ķemmē matus)
C4: Dzirdes traucējumi, hroniski deguna, deguna dobumu un rīkles iekaisumi
C5: Sāpes rīklē, čerkstoša balss; runas pasliktināšanās: grūti kustināt mēli, mēlē ir diskomforta vai pietūkuma sajūta, stostīšanās, iespējamas garšas izmaiņas
C1 un C6: Sāpes sprandā, plecos, pakausī, kakla kustību traucējumi, biežas vai pastāvīgas smeldzošas sāpes, tirpst sprands vai pakausis; reiboņi, džinkstoņa ausīs un slikta dūša
C7 : Sāpes lāpstiņu rajonā. Sāpes plecos, elkoņos un to kustību traucējumi. Plaukstu jūtīguma pazemināšanās (tirpšana, skudriņas, tūska, zilgana āda). Roku muskuļu vājums. Vairogdziedzera slimības
Nepareizs galvas un kakla novietojums ietekmē visu mugurkaulu. Un tas ir arī daudzu citu slimību sākums.
Tieši galvas un kakla nepareizais stāvoklis un kakla osteohondroze ir visbīstamākie, jo, pasliktinoties galvas asinsritei, atmirst veseli smadzeņu rajoni. Cilvēks pamana atmiņas pasliktināšanos, aizmāršību, neuzmanību, miega traucējumus, negatīvas pārmaiņas savā raksturā. No šīm izmaiņām cieš ne tikai smadzenes, bet arī hormonālā sistēma, kuras komandpunkts atrodas smadzenēs. Faktiski būtu nopietni jāsatraucas jau tad, kad, pamostoties no rīta, tu jūti diskomfortu sprandā vai plecos.
Mugurkaula krūšu daļas skriemeļi.
Mugurkaula krūšu daļas skriemeļi ir divpadsmit: D1 – D12 (no augšas uz leju)
D1: Bronhīts, astma, sāpes rokās un plaukstās
D2; Aritmija, sirds slimības
D3: Bronhu un plaušu slimības, astma
D4: Žultspūšļa slimības, žultsakmeņi
D5: Aknu slimības, asins recēšanas traucējumi (slikti sarec asinis)
D6: Gastrīts, kuņģa čūla
D7: Diabēts, 12-pirkstu zarnas iekaisums
D8: Gremošanas un elpošanas traucējumi, žagas
D9: Zema imunitāte, alerģija
D10: Nieru slimības, hroniskā noguruma sindroms
D11: Nieru un urīnpūšļa slimības
D12: Zarnu slimības, olnīcu vai prostātas dziedzera iekaisums, neauglība.
Kopumā pie dažādu krūšu daļa skriemeļu nestabilitātes un osteohondrozes varbūt šādi simptomi: sāpes lāpstiņu rajonā, kas pastiprinās fiziskas piepūles laikā, pie dziļas ieelpas, kā arīilgstoši atrodoties vienā pozā, piem., naktī guļot; muguras nogurums; muguras tirpšana vai sasprindzinājums; starpribu nervu neiralģija; sāpes krūtīs un sirdī; jostas roze (herpesa vīruss „ķeras” klāt tikai kairinātiem nerviem).
Krūšu daļas osteohondroze imitē sirds sāpes. Daudzi cilvēki gadiem ilgi ārstējas pie kardiologa, taču bez rezultātiem, jo sirds nav vainīga.
Bieži vien cilvēki saka: “Man sāp sirds.” Pārbaudot sirdi, izrādās, ka sirds ir vesela. Kas tad sāp? Sāp saspiestais mugurkaula nervs. Šo parādību sauc par neiralģiju, kad sāp nervs, kas savieno sirdi ar mugurkaulu. Kā atšķirt vai sāp sirds, vai tā ir neiralģija, kā osteohondrozes sekas?
Tev jāzina, ka īstās sirds sāpes pastiprinās pie fiziskās slodzes, pie emocionālā stresa un pēc ēšanas. Sirds sāpes pāriet, ja lieto asinsvadu paplašinošas zāles. Taču pie osteohondrozes sāpes sirds rajonā pastiprinās pie ieelpas, šķaudīšanas vai klepus. Ja ar pirkstu galiem aptausta krūškurvi sirds apvidū, spēcīgi uzspiežot starp ribām, var atrast kādus sāpīgus punktus. Ja tev ir šādi sāpīgi punkti – tad tā noteikti nav sirds vaina.
Krūšu osteohondroze imitē arī gremošanas trakta, urīnpūšļa un dzimumorgānu slimības. Tāpēc ārstiem to diagnosticēšana ir diezgan sarežģīta.
Jostas daļas un krustu skriemeļi.
Jostas daļai ir pieci skriemeļi, ko apzīmē ar burtu “L”. Krustu skriemeļi ir saauguši kopā, tāpēc tos atsevišķi nepēta.
L1 : Nabas vai cirkšņa trūce, aizcietējumi, kolīts, caureja
L2 : Apendicīts, zarnu kolikas, sāpes gūžās un cirksnī
L3 : Dzimumorgānu un urīnpūšļa slimības, sāpes ceļos
L4 : Sāpes kājās, pēdās, jostas vietā, prostatīts
L5 : Kāju tūska, sāpes potītēs, plakanā pēda
Krusti: Sāpes krustos un gūžās.
Astes kauls: hemoroīdi, dzimumorgānu slimības.
Jostas daļai un krustiem ir arī kopīgi simptomi:
– Sāpes jostas daļā un krustos, kas pastiprinās klepojot vai šķaudot; kustību ierobežojumi (grūti pagriezties, vai noliekties);
– Sāpes gūžās vai kājās; gūžu un kāju muskuļu tirpšana;
– Kāju muskuļu vājums, plakanā pēda vai kāju īkšķu deformācija, radziņi:
– Kāju muskuļu krampji, īpaši naktīs;
– Stājas izmaiņas: pastiprināta lordoze jostas vietā – cilvēks staigā saliecies uz priekšu ar ir kā „atšautu” dibenu;
– Stājas izmaiņas: skolioze jostas vietā – cilvēks staigā saliecies uz sāniem, it kā būtu īsāka viena kāja.
– Iekšējo orgānu patoloģijas (kā sekas no jostas vietas osteohondrozes) ir: zarnu darbības traucējumi (aizcietējumi), dzimumorgānu funkciju traucējumi; urīna nesaturēšana.
Ja ir problēmas ar jostas vietu un krustiem, ļoti bieži ir vāja kāju muskulatūra. Bet kāju novājinātās muskulatūras dēļ grūti nostāties uz pirkstgaliem un nostāvēt ilgāk par 10 sekundēm.
Kā atšķirt, vai sāp kāju locītavas, vai arī tās ir atstarojošās sāpes no jostas vietas un krustiem?
Ja patiešām sāp kāju locītavas, tad sāpes parasti pastiprinās pie slodzes (staigājot, skrienot, kāpjot pa kāpnēm, grūti pietupties utt.). Pie atstarojošām sāpēm ir raksturīgi, ka locītavas sāp miera stāvoklī, piem., naktī. Un pie atstarojošām sāpēm, aptaustot sāpošo locītavu, tu neatradīsi locītavā nevienu sāpīgu vietu.
Daudzi ir dzirdējuši, ka, lai atveseļotu muguru, esot jāizveido muskuļu korsete. Un cilvēki tūlīt sāk vicināt rokas un kājas, celt hanteles vai strādāt ar trenažieriem. Citi sāk skriet vai nodarboties ar jogu. Bet rezultātā sāpes un diskomforts tikai pastiprinās. Kas par lietu? Kas vispār ir tā „mistiskā” muskuļu korsete? Kā to uztrenēt?
Cilvēka ķermenī ir divu veidu muskuļi:
Mazie, jeb toniskie muskuļi, kas satur kopā kaulus, locītavas, mugurkaulu, un lielie muskuļi, t.i., tie, kas veido mūsu ķermeņa formu (krūšu muskuļi, bicepss, tricepss utt.).
Izrādās, ka veselības ziņā šiem mazajiem muskuļiem ir lielāka nozīme nekā lielajiem. Daudzi cilvēki dzīvo un netrenē lielos muskuļus, un, ja viņiem nav jāstrādā par krāvējiem, tā arī var dzīvot bez muskuļiem. Bet, ja kaut kas notiek ar mazajiem toniskajiem muskuļiem, tad rodas nopietnas problēmas. Piem., avārijā pārgriežot kādu mazo muskuli, cilvēks uzreiz kļūst paralizēts.
Tad, kad cilvēks vingro, viņš nostiprina tikai lielos muskuļus. Kas šajā laikā notiek ar mazajiem muskulīšiem?
Atšķirībā no lielajiem muskuļiem, mazie muskuļi atrodas patoloģiskā sasprindzinājumā, pat tad, kad tu guli. Tieši tāpēc, dažreiz pamostoties no rīta, tu jūti ķermenī stīvumu. Un pretēji lielo muskuļu treniņam un stiprināšanai, mazajiem muskuļiem ir vajadzīga atslābināšanās.
Veselīga muskuļu korsete veidojas tad, kad abu muskuļu grupas atrodas līdzsvarā. Kā to panākt?
Lai panāktu šo abu muskuļu grupu līdzsvaru, t.i., lai panāktu spēcīgus lielos un elastīgus mazos muskuļus, cilvēkam ir jāveic speciāli vingrinājumi. Daudzi cilvēki pat neaizdomājas, ka guļus stāvoklī pumpējot vēdera muskuļus, viņi nodara pāri savai jostas vietai – jostas vietas mazie muskuļi savelkas vēl vairāk. Utt. un tml.
Secinājums: lielākā daļa vispārpazīstamo vingrinājumu ir bīstami mugurkaulam. Nepareizi vingrojot aug lielie muskuļi un vienlaicīgi pastiprinās arī bez tā patoloģisks mazo muskuļu sasprindzinājums.
Kādas mūsu pacientes pieredze: lai uzlabotu savu stāju, viņa trenējās uz trenažieriem. Rezultātā viņa vairs nevarēja iztaisnot muguru, t.i., nevarēja savilkt lāpstiņas kopā, jo krūšu muskuļi vilka plecus uz priekšu. Pagāja vesels gads, kamēr viņai speciālistu uzraudzībā izdevās izstaipīt savilktos krūšu muskuļus un atbrīvoties no muguras muskuļu sasprindzinājuma.
Palūkojies uz uzpumpētajiem sportistiem – daudziem no viņiem mugurkauls jau ir pazaudējis savu dabisko izliekumu jostas vietā un kļuvis taisns un ciets kā betona stabs. Šādiem sportistiem ir lielāks risks dabūt mugurkaula traumu, nekā kādam „tizlenim”, kā viņi sauc parastus, netrenētus cilvēkus.
Tev var rasties jautājums: Varbūt jānodarbojas ar staipīšanos, ar jogu vai kaut ko līdzīgu?
Iegaumē – mūsu uzdevums ir atslābināt toniskos muskuļus, nevis tos izstaipīt.
Staipīšanās ir vajadzīga lieliem muskuļiem, lai veidotos skaists muskuļu reljefs. Taču netrenētiem cilvēkiem staipīšanās ir bīstama, jo tā var izstaipīt ne tikai muskuļus, bet arī dzīslas un saites. Muskuļi, protams, atkal sarauties varēs, taču izstaipītās dzīslas un saites būs neatgriezeniski bojātas. Un tā cilvēks var kļūt par invalīdu.
Tagad atbildi uz mūsu jautājumu:
Kā tavs mugurkauls var kļūt vesels, ja tu neko neesi darījis ar mugurkaula “komandpunktu”?
Ar kādu komandpunktu? Ar smadzeņu centriem, kuri atbild par mugurkaulu!
Tu droši vien teiksi, ka cītīgi vingroji, staipījies, apmeklēji baseinu, fizioterapeitu utt., un tml. Tu ļoti daudz darīji ar muguru un muskuļiem, taču neko nedarīji ar muguras pārstāvniecību smadzenēs.
Bet kāpēc vispār būtu kaut kas jādara ar smadzenēm? Vai ar fizioterapiju nepietiek?
Jau no 20.gs sākumā neirologi zināja, ka smadzenes “uztur” slimību un sāpes. Vingrošana, masāža un citas procedūras palīdz, taču pēc kāda laika smadzenes atriezīs muskuļus pie iepriekšējā stāvokļa – pie patoloģiskā sasprindzinājuma. Vairāk par to var izlasīt citos mūsu rakstos par neiroplastiku.
Diemžēl cilvēki ir pieraduši domāt, ka ķermenis un smadzenes eksistē atdalīti viens no otra. Ārstē to, kas sāp, bet neko neuzlabo smadzenēs… Vai tomēr uzlabo?
Iespējams, tu tagad teiksi, ka izrunāji pozitīvus apgalvojumus: “Mana mugura ir taisna! Mans mugurkauls ir vesels!”. Taču šie apgalvojumi ietekmē dzirdes un runas centrus virs ausīm, un nemaz neietekmē tos smadzeņu rajonus, kas atbild par mugurkaulu.
Un kā ir ar vizualizāciju? Vai tu iztēlojies taisnu un veselu muguru? Diemžēl arī vizuālā informācija paliek tikai redzes un atpazīšanas centrā pakausī.
Bet pozitīvās domas par muguras veselību? Vai tās kaut ko dod? Kopējai pašsajūtai un garastāvoklim – jā, bet mugurkaulam – nē, jo par domāšanu atbild pieres daiva, nevis mugurkaula pārstāvniecība smadzenēs.
Mugurkaula komandpunkts smadzenēs “nesaprot” mūsu vārdus un domas, kā arī to, ko iztēlojamies. Mugurkaula komandpunkts reaģē tikai uz specifiskiem kairinājumiem, kuriem jānāk no ārpuses. Šie stimuli ir īpaši krāsu kodi (krāsu secība un kombinācija RGB sistēmā), un īpašas skaņas (vibroakustiskā terapija). Tā ir nākotnes biotehnoloģija, kura balstās uz jaunu virzienu neirofizioloģijā – uz neiroplastiku.
Vispirms neiroplastika, pēc tam vingrošana un procedūras!
Mūsu mājaslapā ir pieejami vairāki neiroplastiskie seansi, kas palīdz atveseļot mugurkaulu un locītavas: MUSKUĻU AUDI, MUGURKAULS un LOCĪTAVAS.