Kāpēc mūsdienu attīstītā medicīna ar smalku aparatūru un daudzām analīzēm, reizēm nevar noteikt diagnozi? Un, ja nevar noteikt diagnozi, tad arī ārsti nezina, kā ārstēt slimnieku!
Tas notiek tāpēc, ka visai bieži aiz daudzu slimību izpausmēm, slēpjas tikai viena vienīga „kaite” – veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi.
Par VNS traucējumiem mēs visi esam dzirdējuši, bet retais zina par to kaut ko konkrēti…
Veģetatīvā nervu sistēma (VNS) caurstrāvo visu organismu. Mūsu ķermenī nav tāda orgāna vai sistēmas, kas nebūtu pakļauta VNS ietekmei. Tāpat, kā asinsrite.Piemēram, tad, kad mēs kaut ko apēdam, uzturu pārstrādā mūsu gremošanas sistēma, bet visu gremošanas orgānu darbību koordinē VNS.
Statistika rāda, ka katrs trešais cilvēks slimo ar VNS traucējumiem, un ikviens cilvēks stresa situācijās ir saskāries ar šo problēmu.
Vai tava VNS strādā pilnvērtīgi? Tu to nezini? Tad pamēģināsim to pārbaudīt!
Vispirms pievērsīsimies „klasiskajiem” simptomiem:
*vispārējs vājums un paaugstināts nogurums, rīta vājums, emocionāla nestabilitāte, atmiņas traucējumi, galvassāpes, smagums galvā, traucēts nakts miegs, sliktums no laika apstākļu maiņas, reiboņi, nestabils asinsspiediens, ģīboņi, sirdsdarbības traucējumi, panikas lēkmes, sejas sāpes, sāpes rokās, kājās, mugurā, aizdusa, sajūta, ka trūkst gaiss.
Taču ir vēl citi VNS traucējumu simptomi, ko bez panākumiem ārstē kā citas slimības. Simptomi var būt tik daudzveidīgi un viltīgi, ka reizēm pat neienāk prātā, ka pie vainas ir nervi.
* Svīšana – bez fiziskas slodzes svīst paduses, kājas, plaukstas, un daudziem cilvēkiem tas sagādā lielas problēmas. No kurienes radušās dezodorantu reklāmas – „48 stundu aizsardzība no svīšanas”? Cilvēki būtu priecīgi, ja viņi nesvīstu kaut vai 2 stundas!
* Karstuma viļņi, kurus pieskaita pie paaugstināta asinsspiediena vai klimaktērija. Tas nav asinsspiediens, tas nav klimaktērijs – tā ir VNS, kas strādā ar traucējumiem.
* Drebulis, kaut telpās ir silts. Vai tā ir lēna asinsrite? Tomēr nē – arī tie ir VNS traucējumi.
* Ķermeņa temperatūras svārstības. Daudzi pacienti sūdzas par paaugstinātu temperatūru, taču analīzes neuzrāda nekādu iekaisumu. Kas tad ir pie vainas? Atkal VNS.
* Tāpat bez panākumiem var gadiem ārstēt sirdi, kas patiesībā ir vesela.
* Tavs vēders burkšķ, ir grēmas, skāba piegarša mutē un citi gremošanas traucējumi. Un tu visu dari pareizi – ievēro veselīgu uzturu, lieto laktobaktērijas, taču bez rezultātiem. Tev jāsaprot, ka klejotājnervs pārvalda gremošanas traktu, un īpaši tas attiecas uz 12-pirkstu zarnas vārtnieku – pilorusu. Tieši VNS traucējumi liek tev izjust pārmērīgu apetīti, kādam citam – sliktu dūšu vai grēmas (dedzināšanu).
* Un kā ir ar jūsu neadekvātajām emocijām? Ar kašķīgumu, trauksmi vai kosmiskajām skumjām, kas uznāk bez kāda redzama iemesla? Arī šos procesus būtiski ietekmē VNS.
* Vai tev ir kādas neparastas izjūtas, kas skar ādu – skudriņas, tirpums, nieze, ādas apsārtums vai bālums? Paplašinātas vēnas?
* Vai tev mēdz būt krampji kājās, sevišķi naktīs? Savilkti pleci? Arī pie muguras sāpēm daudzi no jums ir saskārušies ar tādu nepatīkamu parādību, ka fizioterapija un ārstnieciskā vingrošana dod tikai īslaicīgu rezultātu. Pēc kāda laika tavi muskuļi jau atkal ir savilkti un tāpēc arī sāp. Fizioterapeits šeit nav vainīgs – pie vainas ir jūsu VNS.
Iznāk, ka nav tādas vietas cilvēka ķermenī, ko neietekmētu VNS!
Izskatās biedējoši, vai ne? Bet neuztraucies!
Labā ziņa ir tā, ka visas šīs slimības jāārstē vienādi – atveseļojot VNS. Sliktā ziņa ir tā, ka medicīna nezina, kā ārstēt VNS.
Kāpēc?
Tāpēc, ka vegetodistonija – tā ir ļoti „nepopulāra” diagnoze. Mūsdienās vegetodistonija vispār netiek uzskatīta par slimību, bet gan par „sindromu”, par simptomu kopumu. Ja vegetodistoniju uzskatītu par slimību, tā būtu jāārstē, taču, kā to ārstēt, medicīna nezina.
Vegetodistonija ir visa organisma slimība, nevis kaut kāda viena orgāna patoloģija. To nosaka pati VNS uzbūve – nervi aptver visus orgānus, caurstrāvo visus audus, kontrolē visu organismu. Bet vai mums ir kāds ārsts, kurš ārstē visu organismu? Kā sauc šīs plašās specializācijas ārstu? Tāda ārsta nav.
Kāpēc pie VNS traucējumiem medicīna ir tik bezspēcīga?
Lai to saprastu, iztirzāsim pašu nosaukumu „veģetatīvā jeb autonomā nervu sistēma”.
Kāpēc šo nervu sistēmas daļu sauc par veģetatīvo? Ko nozīmē vārds „veģetatīvā”, „veģetēt’’? Vai tas ir kaut kas tāds, kas saistīts ar augiem? Pareizi – VNS var salīdzināt ar augu. Ar to medicīna grib pateikt, ka mūsu apziņa nevar kontrolēt „augu”, t.i., VNS mūs neklausa un darbojas pēc saviem ieskatiem. Otrais nosaukums „autonomā nervu sistēma” nozīmē apmēram to pašu – „autonoms” nozīmē neietekmējams, neatkarīgs, atdalīts.
Lielas spriedzes situāciju katrs cilvēks izjūt atšķirīgi: kādam paātrinās sirdsdarbība, kādam citam „aizžņaudzas kakls”, vēl kādam sākas problēmas ar vēderu.Tas nozīmē, ka organismā ir novājināti tie veģetatīvie mezgli, kas atbildīgi par attiecīgajiem orgāniem.
Ne velti runā, ka vairums slimību rodas no nerviem!
Tā tas patiešām arī ir. Cilvēks, kurš pastāvīgi dzīvo spriedzē jūt, ka kaut kas nav kārtībā ar viņa sirdsdarbību. Kardiologs konstatē, ka sirds ir kārtībā. Kur tad slēpjas problēma? Īstenībā nav kārtībā veģetatīvais mezgls, kas atbild par sirdsdarbību.
Daudziem cilvēkiem ir traucēta galvas asinsrite, dažiem ir paaugstināts asinsspiediens. Vai tad asinsvadi arī ir saistīti ar nerviem?
Jā, tā tas ir. Asinsvadi ir burtiski apvīti ar veģetatīvajiem nerviem, kas sašaurina vai paplašina asinsvadus. Pie asinsvadu spazmām cilvēkam var parādīties smaguma sajūta galvā, pietūkusi seja, aizlikts deguns, grauž acis, it kā tajās būtu iebērtas smiltis. Šādos gadījumos cēlonis nav meklējams pašās asinsvadu spazmās, bet gan VNS, kas netiek galā ar savu darbu.
Un tā tas notiek ar daudziem simptomiem. Faktiski mēs jums teiksim tā: „Jums nav daudz slimību, bet gan viena, kas tikai izpaužas dažādi”.
Iznāk, ka visas minētās problēmas radušās mūsdienu ārstu šaurās specializācijas dēļ.
Ar sirds problēmām nodarbojas vieni ārsti, ar gremošanas sistēmas traucējumiem – citi, ar nervu sistēmu – vēl citi. Līdz ar to ārstēšanai nav kompleksas pieejas, kas rezultātā noved pie tā, ka tiek ārstēti tikai slimību ārējie simptomi, lai gan visas šīs problēmas ir savstarpēji saistītas.
Bet pacienti cieš…
Viņi cieš no sāpēm, cieš no tā, ka ārsti viņus uzskata bezmaz par simulantiem, jo nevar atrast nekādus nopietnus atbilstošo orgānu bojājumus. Pacientu ciešanas stiepjas gadu garumā, viņi ceļo no viena ārsta pie otra, taču neviens līdz galam neizārstē.
Iznāk, ka diagnoze „vegetodistonija” ir viens no mīklainākajiem medicīniskajiem atzinumiem?
No vienas puses –pacientam ir visas sliktas pašsajūtas pazīmes. No otras puses – nav nekāda pamata raizēties par veselību, jo izmeklēšana neuzrāda nekādas patoloģijas, analīzes arī ir kārtībā. Speciālisti vienā balsī apgalvo: „nekas briesmīgs jūsu veselībai nedraud, vajag tikai noregulēt dienas režīmu, vairāk uzturēties svaigā gaisā, vairāk lietot vitamīnus”. Un izraksta nomierinošus preparātus, kas nepalīdz…
Pacientam sūdzību ir tik daudz, ka medicīnas kartītē tām gandrīz nav vietas, taču nozīmētā ārstēšana vai nu nepalīdz nemaz, vai arī palīdz uz neilgu laiku. Bēdīga situācija, vai ne?
Taču mēs gribam arī reabilitēt ārstus: mēs pilnīgi piekrītam ārstiem, ka vegetodistoniju nevar izārstēt, jo nav zāļu, kas to varētu izdarīt, nav tādas aparatūras, kas varētu ietekmēt nervus… Mēs piekrītam ārstiem, ka „vegetodistonija nav ārstējama”.
No otras puses, mēs neesam ārsti, un nemaz netaisāmies izrakstīt jums kādas zāles. Mums ir savas atveseļošanas metodes, kas var atjaunot jūsu VNS darbību, kā arī mums ir dziļa pārliecība, kas balstās uz mūsu ilggadējo pieredzi un atziņu, ka VNS ir pašatjaunojoša un pašregulējoša sistēma. Tikai jārada tai attiecīgi apstākļi, lai notiktu šī pašatjaunošanās un pašregulācija.
Mūsu uzdevums – ar mūsu atveseļošanas metodēm atjaunot organisma pašregulējošās un pašatjaunojošās funkcijas, ko katrā no mums ielikusi Māte-Daba.
Neiroplastiskās ārstēšanas ieteikumi:
- Sāciet ar video-seansu veģetatīvajai nervu sistēmai. Izpildiet šos seansus 2-3 reizes dienā vismaz vienu mēnesi.
- Pēc tam, atkarībā no izpausmēm, izvēlieties video-seansus iekšējiem orgāniem – vismaz uz 2 nedēļām.
Veģetatīvie traucējumi (neirozes) dažādās ķermeņa daļās, kas rodas uz nervu pamata:
Sirds neiroze – sāpes sirds apvidū, aritmija un tml. – seanss SIRDS;
Asinsvadu neiroze – vegetodistonija, asinsspiediena problēmas – seanss ASINIS;
Gremošanas trakta neiroze – slikta dūša, vemšana, caureja, aizcietējumi, – seanss GREMOŠANAS SISTĒMA vai KUŅĢIS; vai pārlieka ēstgriba vai to trūkums uz nervu pamata – seanss OPTIMĀLS SVARS;
Urīnpūšļa neiroze – bieža urinēšana dienā vai naktī – seanss URĪNPŪSLIS;
Muskuļu neiroze – notirpums, nejūtīgums, nespēks kājas, paralīzes sajūta, krampji, nervu tiks – seanss MUSKUĻU AUDI;
Elpošanas sistēmas neiroze – elpas trūkums, aizdusa, kamols rīklē – seanss ELPOŠANAS SISTĒMA vai PLAUŠAS;
Seksuālā rakstura problēmas – seanss VĪRIEŠU VESELĪBA (vīriešiem), vai HORMONĀLĀ SISTĒMA (sievietēm);
Nelīdzsvarotas emocijas, trauksme, bailes un tml. – seanss NIERES UN VIRSNIERES.