Šis raksts ir veidots, pamatojoties uz havajiešu priesteru Kahūnu mācību. Tāpēc daži aspekti par sirdsdarbību un to diagnostiku var atšķirties no rietumu medicīnas principiem.
Sirds kā Dzīvības Gara krātuve.
Havajiešu dziednieki-priesteri kahūnas uzskata, ka sirds glabā mūsu Dzīvības Garu.
Gars un tā krātuve – sirds ir svarīgākais, kas ir tavā ķermenī, tas ir jāsargā un jāstiprina. Un mēs visi to zinām – mūsu roka to zina!
Pasakiet „tas esmu es” un parādiet ar roku – roka būs novietota uz sirds.
Vispār mūsu psihiskā un mentālā darbība saistīta ar daudziem iekšējiem orgāniem, taču visvairāk ar sirdi. Tāpēc sirds vienmēr ir, bija un būs jūtu un mīlestības simbols.
Mūsu apziņa, domāšana, atmiņa un miegs arī ir cieši saistīts ar sirdi.
Galvenās Dzīvības Gara izpausmes ir cilvēka apziņa, skatiens, sejas izteiksme un ārējais izskats. Veselam cilvēkam jāizskatās apgarotam un harizmātiskam. Bet, sakiet, vai tā ir parasta parādība vai liels retums?
Ja cilvēkam ir stiprs Dzīvības Gars, viņa acis būs mirdzošākas, spīdošākas, dzīvākas. Viņa apziņa ir gaiša, runas veids skaidrs, sejas krāsa veselīga, elpa mierīga, muskuļi stipri, locītavas lokanas. Iespējams, ka tādam cilvēkam ir liels iedzimtās enerģijas potenciāls, vai arī šis cilvēks ir veiksmīgi papildinājis savu enerģētisko rezervi ar veselīgu uzturu un speciālām tehnikām. Bet, galvenais, ka cilvēks ir vesels, un ja viņš arī saslimst ar kādu slimību – tad vieglā formā un ātri atveseļojas. Šim cilvēkam nekādas nopietnas slimības vienkārši nevar būt.
Pie Dzīvības Gara trūkuma cilvēkam ir vienaldzīgs skatiens, bāla vai pelēcīga sejas krāsa, miegainība, lēnas kustības, gurdenums, gaisa trūkuma sajūta, nevēlēšanās runāt, ļengani muskuļi, irdens ķermenis. Ja šim cilvēkam ir kāda ķermeņa slimība, atveseļošanās būs grūta un ilga.
Pie ļoti novājināta Dzīvības Gara cilvēkam jau ir pilnīgi nodzisis skatiens, acis nespīd vai arī ir duļķainas, seja bāla, nevienmērīga elpa, neskaidra runa, depresija, kūtrums, muskuļu nespēks. Tas nozīmē, ka dzīvības enerģija ķermenī ir izsīkusi, iekšējo orgānu darbība traucēta, ja ir kāda slimība, tad tā ir smaga ar negatīvu prognozi.
Mēģiniet uzminēt, kas transportē sirds dzīvības spēku?
Pareizi – asinis.
Kas transportē Dzīvības Garu?
Asinis.
Bet, kas pārnēsā domas un jūtas?
Arī asinis!
Bet ne tikai asinis!
Ko par sirdi saka mūsdienu zinātnieki?
Zinātniskajā konferencē neirofizioloģijā, mēs vēlreiz pārliecinājāmies, ka kahūnām ir taisnība.
Neirokardioloģija un smadzenes sirdī.
Sirds nav tikai sūknis. Neirokardiologi apgalvo, ka sirdij ir savas smadzenes, kas ir saistītas arī ar galvas smadzenēm, un tomēr darbojas neatkarīgi.
Neatkarīgi no galvas smadzenēm, sirds pati var mācīties, iegaumēt un just.
Sirds smadzenes nav vienkāršs nervu pinums, tā ir vesela nervu sistēma – 40.000 neironu, kas pārvērš informāciju par asinsspiedienu, asins sastāvu, sirds ritmu neiroloģiskajos impulsos un sūta tos galvas smadzenēm.
Mūsdienu zinātnieki uzskata sirdi par svarīgāko dzīvības centru, kas savieno visas organisma sistēmas, kā arī ķermeni, prātu, emocijas un garu.
Sirds kontaktē ar galvas smadzenēm un citām ķermeņa daļām ne tikai pateicoties asinsritei:
1. neiroloģiski – ar nervu impulsiem caur klejotājnervu un mugurkaulu;
2. biofiziski – caur pulsu. Sirds sūta impulsus kā asinsspiediena vilni, kas rāda, cik daudz asiņu nokļūst dažādos audos. Atkarība no asinsspiediena, mainās arī galvas smadzeņu elektriskā aktivitāte, t.i., atmiņa, uzmanība, garastāvoklis un citi procesi.
3. bioķīmiski – ar hormoniem; Jau 1983.gadā sirdi uzskatā par hormonālo dziedzeri. Sirds ražo vairākus hormonus, viens no tiem ir priekškambara peptīds, kas mazina stresu, jo nomāc stresa hormonu kortizolu. Cits, slavens hormons, ir oksitocīns – mīlestības hormons. Oksitocīnu izdala arī smadzenes, taču sirds veicina šo procesu.
4. enerģētiski – pateicoties elektromagnētiskajiem laukiem, ko veido pati sirds. Šos signālus, kā zināt, reģistrē kardiogramma. Sirds ir arī elektriskais orgāns. Sirds ir visspēcīgākais elektrības avots mūsu ķermenī, kas 60 reizēs ir stiprāks par galvas smadzenēm. Sirds ražo bioelektrību, kas nokļūst katrā mūsu šūniņā. Sirds elektriskais signāls ir tik spēcīgs, kā izstarojas ārpus mūsu ķermeņa 2,5-3m attālumā, veidojot sfērisku veidojumu “toru”. Šo lauku var noteikt ar ierīcēm, un iespējams tas arī ir cilvēka biolauks. (Tors ir sfērisks veidojums, ar atvērumu centrā)
Pētīsim sava Dzīvības Gara izpausmes un to ietekmi uz veselību.
Dzīvības Gars izpaužas dažādos veidos: kā apziņa, psihiskā enerģija, kā organisma dzīvības procesu norise – vienkāršāk izsakoties, Dzīvības Gars izpaužas kā veselība vai tās trūkums.
Dzīvības Gars izpauž organisma dzīvības enerģijas daudzumu, organisma spēku, kā arī slimības smaguma pakāpi un atveseļošanās prognozi.
Senos laikos kahūnas runāja, ka «Tie, kuriem pieder Dzīvības Gars – plaukst. Tie, kuri to ir pazaudējuši – mirst».
Diemžēl jāsaka, ka mūsdienu cilvēkiem Dzīvības Gars neatrodas sirdī – tātad nepieder pilnībā. Un jo tālāk tas atrodas no sirds, jo vājāks kļūst cilvēks, un jo vairāk viņš tuvojas nāvei.
Pie nervozitātes vai citiem psihes traucējumiem Dzīvības Gars ir nemierīgs. Nemierīgs tajā nozīmē, ka atrodas aiz muguras un visu laiku nemierīgi kustās. Mūsu Dzīvības Gars ir kustīgs tikai miegā, kad mēs ceļojam par citām dimensijām, citām pasaulēm – pa saviem sapņiem. Bet Dzīvības Gars kustīgums nomodā – tas nav normāli. Psihoze, depresija, histērija, šizofrēnija un epilepsija – tie ir nemierīga, kustīga Dzīvības Gara simptomi.
Galvenās Dzīvības Gara izpausmes ir cilvēka apziņa, skatiens, sejas izteiksme un ārējais izskats. Veselam cilvēkam jāizskatās apgarotam un harizmātiskam. Bet, sakiet, vai tā ir parasta parādība vai liels retums?
Ja cilvēkam ir stiprs Dzīvības Gars, viņa acis būs mirdzošākas, spīdošākas, dzīvākas. Viņa apziņa ir gaiša, runas veids skaidrs, sejas krāsa veselīga, elpa mierīga, muskuļi stipri, locītavas lokanas. Iespējams, ka tādam cilvēkam ir liels iedzimtās enerģijas potenciāls, vai arī šis cilvēks ir veiksmīgi papildinājis savu enerģētisko rezervi ar veselīgu uzturu un speciālām tehnikām. Bet, galvenais, ka cilvēks ir vesels, un ja viņš arī saslimst ar kādu slimību – tad vieglā formā un ātri atveseļojas.
Šim cilvēkam nekādas nopietnas slimības vienkārši nevar būt.
Pie Dzīvības Gara trūkuma cilvēkam ir vienaldzīgs skatiens, bāla vai pelēcīga sejas krāsa, miegainība, lēnas kustības, gurdenums, gaisa trūkuma sajūta, nevēlēšanās runāt, ļengani muskuļi, irdens ķermenis. Un tomēr šis cilvēks nav smagi slims, viņam ir tikai kāda viegli ārstējama slimība, iespējams ir arī kādas hroniskas slimības remisija (kad slimība atkāpjas), arī atveseļošanās prognozes ir labvēlīgas.
Iespējams, ka šis cilvēks vispār nav slims, viņam vienkārši ir ļoti mazs iedzimtās enerģijas potenciāls – tu jau zini, ka pie tā „vainīgi” vecāki, kuri ieņemšanas brīdī neziedoja jaunajai dzīvībai pietiekoši daudz enerģijas.
Pie ļoti novājināta Dzīvības Gara vai arī tā zaudēšanas cilvēkam jau ir pilnīgi nodzisis skatiens, acis nespīd vai arī ir duļķainas, seja bāla, nevienmērīga elpa, neskaidra runa, depresija, kūtrums, muskuļu nespēks. Tas nozīmē, ka dzīvības enerģija ķermenī ir pilnīgi izsīkusi, iekšējo orgānu darbība traucēta, ja ir kāda slimība, tad tā ir smaga ar negatīvu prognozi.
Dažreiz ļoti smagiem slimniekiem pēc dziednieka seansiem kļūst daudz, daudz labāk. Tuvinieki jau gatavojas sliktākajam, bet pēkšņi slimnieks atdzīvojas, acīs parādās mirdzums, vaigi kļūst sārti, slimnieks kļūst optimistiskāks, runīgs, daudz smejas, labāk ēd… Taču nākamajā dienā, vai pat dažu stundu laikā – aiziet. Kā to izskaidrot? Tuvinieki ir nesaprašanā…
Patiesībā pie ilgstošas un smagas slimības manas iedarbības dēļ, uz brīdi cilvēks Dzīvības Gars atgriežas sirdī, līdzīgi kā dzimšanas brīdi. Cilvēks saņem visu savu enerģiju un viņam parādās spēks aiziet. Viņam ir spēks aiziet viegli. Tādos gadījumos parasti arī tuviniekiem ir neparasta viegluma, nevis zaudējuma sajūta.
2. Sirds pārvalda asinsvadus, un sirds veselība, pārpilnība ar enerģiju, izpaužas mūsu sejā. Tāpēc pēc sejas var pateikt visu par sirdi – faktiski – pēc sejas var veikt sirds diagnostiku. Ko tad tava seja var pavēstīt par sirdi, kā dzīvības centru?
Visas sirds funkcijas ir atkarīgas no dzīvības enerģijas daudzuma. Ja enerģijas ir daudz, asinis nepatraukti un brīvi cirkulē pa asinsvadiem, piegādājot enerģiju audiem un orgāniem.
Sejā atrodas daudz sīku asinsvadu, tāpēc arī seja var parādīt enerģijas daudzumu vai trūkumu sirdī. Mēs esam pieraduši pārbaudīt pulsu – tas ir pareizi, bet tas nav viss. Pareizāk būtu paskatīties uz cilvēka seju: ja sejas krāsa ir veselīgi sārta un svaiga – tas nozīmē, ka sirds ir aktīva, enerģijas ir daudz, pulss ir lēns, piepildīts un stiprs. Taču, ja sejas krāsa ir bāla vai zilgana, tajā redzami plīsuši asinsvadi vai neveselīgs sārtums – sirdij trūkst dzīvības enerģijas, arī pulss būs vājš vai paātrināts.
Vai jums ir veselīga sejas āda, sejas krāsa? Vai jums ir bāla seja? Vai jums ir plīsuši asinsvadi un seja ir apsārtusi?
3. Katrs dzīvības centrs pārvalda mūsu organisma šķidrumus. Sirds pārvalda sviedrus. Vispār, jums jāzina, ka sviedriem un asinīm ir viens enerģētiskais avots – un tā ir sirds.
Tas ir ļoti vienkārši: kad mēs piepūlamies, paātrinās sirdsdarbība, paātrinās asinsrite, mums kļūst karsti un mēs svīstam.
Tāpēc ņemiet vērā to faktu, ka diagnosticējot sirdi, jāseko ne tikai pulsam un sejas krāsai, bet arī sviedriem.
Daudzi cilvēki cieš no pārmērīgas svīšanas. Dažiem svīst rokas, citiem – kājas, vēl citiem ir karstuma uzplūdi, kad svīst viss ķermenis. Bet sviedri arī ir dzīvības šķidrums – un to nedrīkst zaudēt bezjēdzīgi. Tāpēc pārmērīga, neveselīga svīšana norāda uz problēmām ar sirdi.
Vai jūs svīstat pārmērīgi? Vai jums svīst rokas vai kājas?
4. Sirds ir saistīta arī ar mēli, jo pārvalda arī garšas izjūtas un mūsu runu.
Ja sirds ir vesela – mēle ir sārta, mitra, spīdīga, garšas izjūtas ir normā.
Cik bieži jūs vērojat savu mēli? Vai jūs to tīrāt katru dienu ar zobu birsti?
Sirds patoloģijas vienmēr izpaužas mēles izskatā. Pie mazasinības mēle ir gaiša, pie sirds pārslodzes mēles galiņš kļūst sarkans vai arī uz mēles veidojas čūlas, pie asinsrites traucējumiem, trombiem, asins sabiezināšanās, mēle kļūst zilgana vai ar plankumiem.
Mūsu runa ir saistīta ar psihisko enerģiju; mēs runājam to, ko domājam un jūtam. Ne vienmēr, protams, bet ja melojam, tad vienalga padomājam, ko teikt, ko neteikt.
Taču viss nav tik vienkārši. Pie sirds patoloģijām rodas arī runas defekti, nesakarīgs runas veids, muldēšana, pļāpāšana, balss zudums, u.c.
Vai jums ir kādas runas problēmas vai defekti?
Šī diagnostika nav medicīniskā, un arī atveseļošanās nav saistīta ar medikamentiem. Ņemot vērā savu ilggadējo pieredzi havajiešu dziedniecībā, Ķīnas medicīnā un neiroplastikā, mēs piedāvājam atveseļot sirdi un asinsrites sistēmu ar smadzeņu palīdzību. Iedarbība notiek nevis uz sirdi, bet uz sirds centru smadzenēs. Tāpēc mūsu seansiem ir milzīgas priekšrocības – nav blakņu, un nav saasinājumu.