Jūs vingrojat, taču sāpes un diskomforts tikai pastiprinās… Jūs lietojat pretsāpju zāles, taču medikamenti darbojas arvien vājāk… Pretiekaisuma preparāti un procedūras nedod atvieglojumu… Jūs izstaigājāt dažādus speciālistus, pat dziedniekus, tomēr veseli nekļuvāt… Kāpēc neskatoties uz ārstēšanu, zālēm un procedūrām, daudzi cilvēki neatveseļojas un ir spiesti visu mūžu sadzīvot ar savām sāpēm?
KĀPĒC LABĀS DOMAS NEĀRSTĒ
Kāpēc neskatoties uz to, ka cilvēki rūpējas par savu veselību, piekopj veselīgu dzīvesveidu, viņus vienalga piemeklē slimības? Kāpēc es, piemēram, gadiem ilgi apmeklēju fizioterapeitu, bet mugura joprojām sāp?
Bet kā lai Jūsu mugura var kļūt vesela, ja Jūs neko nedarījāt ar mugurkaula “komandpunktu”?
Ar kādu komandpunktu?
Ar smadzeņu centriem, kas atbild par mugurkaulu.
Jūs droši vien teiksiet, ka cītīgi vingrojāt, staipījāties, apmeklējāt fizioterapeitu, baseinu un tml. Jūs ļoti daudz darījāt ar muguru, taču neko nedarījāt ar muguras pārstāvniecību smadzenēs.
Bet kāpēc man vispār būtu kaut kas jādara ar smadzenēm? Vai tad ar fizioterapiju un vingrošanu nepietiek?
Jau 20.gs sākumā neirologi zināja, ka smadzenes ir tās, kas “uztur” slimību un sāpes. Vingrošana, masāža un citas procedūras, protams, palīdz, taču pēc kāda laika smadzenes atgriež muskuļus pie to iepriekšējā stāvokļa – pie patoloģiskā sasprindzinājuma. Vairāk par to varat izlasīt rakstā “Muskuļu Bloku Pašdiagnostika”.
Diemžēl cilvēki ir pieraduši domāt, ka ķermenis un smadzenes eksistē atdalīti viens no otra. Un ārstē to, kas sāp, bet neko neuzlabo smadzenēs…
Iespējams, tagad jūs teiksiet, ka esat izrunājuši arī pozitīvus apgalvojumus: “Mana mugura ir taisna! Mans mugurkauls ir vesels!”. Taču šie apgalvojumi ietekmē tikai dzirdes un runas centrus virs ausīm, un nemaz neietekmē tos smadzeņu rajonus, kas atbild par mugurkaulu.
Bet kā tad ir ar vizualizāciju?
Labi! Jūs iztēlojāties taisnu un veselu muguru. Diemžēl arī šī vizuālā informācija paliek tikai redzes un atpazīšanas centrā pakauša daļā.
Bet kā ar pozitīvām domām par muguras veselību? Vai tās kaut ko dod?
Kopējai pašsajūtai un garastāvoklim – jā, bet mugurkaulam – noteikti nē, jo par domāšanu atbild pieres daiva, nevis mugurkaula pārstāvniecība smadzenēs.
Mugurkaula komandpunkts smadzenēs “nesaprot” mūsu vārdus un domas, kā arī to, ko iztēlojamies. Mugurkaula komandpunkts reaģē tikai uz specifiskiem kairinājumiem, kuriem obligāti jānāk no ārpuses. Šie stimuli ir īpaši krāsu kodi (krāsu secība un kombinācija RGB sistēmā), kā arī īpašas skaņas (vibroakustiskā terapija). Tā ir nākotnes biotehnoloģija, kas balstās uz jaunu virzienu neirofizioloģijā – uz neiroplastiku, kas ieguva atzinību zinātniskajās aprindās tikai šī gadsimta sākumā.
Tātad, lai atveseļotu mugurkaulu, “jāsazinās” ar tā komandpunktu smadzenēs. Bet kā tad ir ar citām ķermeņa daļām, iekšējiem orgāniem un sistēmām?
Vai esat dzirdējuši par fantoma sāpēm, kad cilvēkam sāp amputēta roka vai kāja? Neirologi ilgu laiku nevarēja izskaidrot šo fenomenu. Runāja par biolauku, auru, ķermeņa starojumu, vārdu sakot, pieskārās pat mistikai, kurai neatrada apstiprinājumu. Tikai pirms kādiem 25 gadiem, pateicoties dažādām smadzeņu skenēšanas metodēm, neirofiziologi atklāja, ka sāp nevis amputētais orgāns, bet ka smadzenēs ir izveidojies sāpju centrs, kas liek amputētajam orgānam dzīvot “otru dzīvi”. Vēlāk neirofiziologi atklāja, ka līdzīgi fantomu sāpēm, katra cilvēka smadzenēs var veidoties sāpju un slimību centri, kas turpina darboties, neskatoties uz to, ka konkrētā ķermeņa daļa jau izārstēta. Tas attiecas ne tikai uz rokām vai kājām, bet uz jebkuru ķermeņa daļu, uz dažādiem orgāniem un sistēmām. Nabaga pacientus ārsti uzskata gandrīz par simulantiem: “Mēs izdarījām visu iespējamo. Sāpēm nav jābūt!” Bet cilvēkam sāp… Dažreiz tās pat nav sāpes, bet orgāna darbības traucējumi, kas uzpeld no nekurienes, un viss sākas no gala. Ne tikai sāpes, bet arī funkcionālie traucējumi jeb vienkārši slimība ņem un iesakņojas cilvēka smadzenēs. Slimība atgriežas un atgriežas, kaut darīts tiek viss, lai cilvēks būtu vesels. Tad prātā nāk irracionālas domas: “Vai tik man nav kaut kas uzlikts? Vai es neesmu noburts? Varbūt, ka tas ir lāsts?”. Un par nelaimi atrodas “speciālisti”, kuri to apstiprina un veiksmīgi “palīdz” – palīdz iztukšot pacienta maku.
NOŅEMT AIZLIEGUMU ATVESEĻOTIES
Pie jums nāk šie izmisušie pacienti, kuri visur ir bijuši, visu izmēģinājuši, taču rezultāts nebija noturīgs. Ir vilšanās sajūta gan medicīnā, gan dziedniecībā… Kāpēc smadzenes uzliek tādu “aizliegumu atveseļoties”? Un kā to noņemt?
Pateicoties mūsdienu skenēšanas metodēm, neirofiziologi ir sastādījuši smadzeņu kartes, kur var ieraudzīt, kurā smadzeņu daļā atrodas konkrētā orgāna vai ķermeņa daļas pārstāvniecība. Šī pārstāvniecība ir neironu kopums, kas kalpo konkrētā orgāna veselīgai dzīvei un funkcionēšanai. Jebkura orgāna pārstāvniecība smadzenēs ir šablons, paraugs jeb biomatrice, pēc kuras tam jādzīvo. Ja mainās biomatrice, mainīsies arī orgāns. Kamēr cilvēks ir vesels, smadzeņu neironi kalpo veselības uzturēšanai. Kad cilvēks saslimst, šajos smadzeņu rajonos veidojas slimību vai sāpju centri. Ja cilvēks slimo vai cieš no sāpēm vairāk nekā mēnesi, tad slimību signāls var iesakņoties smadzenēs. Smadzenes sāk uzskatīt slimību vai sāpju centru par normu – biomatrice jau ir izmainījusies. Pats svarīgākais neiroloģijas atklājums bija tajā apstāklī, ka slimību vai sāpju centrs ir nozadzis neironus, kas agrāk apkalpoja konkrēto ķermeņa daļu. Un tagad šie neironi, kā vergi, kalpo, lai uzturētu slimību vai sāpes. Konkrētais iekšējais orgāns sāk nīkuļot, bet slimība vai sāpes plaukst. Slimību un sāpju centriem ir audzēja daba – tie izplatās uz visām pusēm un pakļauj arī tos neironus, kas attiecas uz citām ķermeņa daļām. Situācija var izskatīties šādi: iedomājieties, ka cilvēks ir savainojis roku. Viņam to izārstēja, taču sāpes jau paspēja iesakņoties smadzenēs – rokas pārstāvniecībā. Un, neskatoties uz to, ka rokai vairs nevajadzētu sāpēt, tā tomēr sāp. Sāpju centrs turpina augt plašumā… Pēc kāda laika cilvēkam pievienojas jaunas kaites: tagad sāp ne tikai roka, sāp arī plecs, kakls un vaigs. Sāpju centrs ir okupējis arī pleca, kakla un sejas teritoriju smadzenēs. Līdzīgi notiek arī ar citām ķermeņa daļām un iekšējiem orgāniem: kā saka “nelaime nenāk viena”.
Jūsu ķermenis atveseļosies tikai tad, kad atveseļosies jūsu smadzenes.
Tad kāpēc neiroplastika nav kļuvusi par vispārpieņemtu medicīnas praksi? Kāpēc visā pasaulē šādu speciālistu ir ļoti maz? Kāpēc viņi ir tradicionālo neirologu izstumtie?
Kaut neiroplastika ir neiroloģijas nozare, to joprojām uzskata par alternatīvo medicīnu. Mūsdienu medicīna ir pilnīgi pakļauta farmakoloģijai. Katrs ārsts saņem priekšrakstus, kādi medikamenti un cik daudz mēnesī jāizraksta. Ja ārsts negrib pazaudēt savu darbu – “jāizpilda farmakoloģijas plāns”. Savukārt neiroplastika ir bezzāļu ārstēšana, kas farmakoloģijai nav pieņemama. Mēs, Veselības Skolotāji, nodarbojamies ar neiroplastiku vēl no 90-to gadu sākuma. Mums palīdzēja ne tikai zināšanas psihoterapijā un psiholoģijā, bet arī mūsu unikālās smadzeņu spējas, ko sauc par sinestēziju. Vairāk par to varat izlasīt mūsu rakstā “Veselības Kodi”.
ATVESEĻOTIES, NEIZEJOT NO MĀJĀM
Mūsu mājaslapā katrs cilvēks var diagnosticēt sevi pats. Taču tās nebūs medicīniskās diagnozes! Jūs meklēsiet nevis “diagnozi”, bet risinājumu: pirmkārt, atbrīvoties no diskomforta vai sāpēm un, otrkārt, izārstēt slimību, ja tāda ir. Jūs taču gribat kļūt veseli, nevis tikai uzzināt diagnozi!
Pašdiagnostika balstās uz jaunākiem pētījumiem fizioloģijā, uz mūsu ilggadējo pieredzi, uz Ķīnas medicīnu un havajiešu priesteru dziedniecību. Mēs krājām informāciju par pašdiagnostiku vairāk nekā trīsdesmit gadus. Pašdiagnostika ņem vērā nevis vienu simptomu (piemēram, sāpes labajā sānā), bet vairāku simptomu kopumu, kas no pirmā acu uzmetiena nemaz nav saistīti savā starpā. Jūsu miega kvalitāte, asinsspiediens, ādas stāvoklis, emocijas, ēstgriba un daudz kas cits var pateikt, ka kāds no jūsu smadzeņu centriem nedarbojas pilnvērtīgi. Jābūt vismaz 3-4 simptomiem, kas palīdzēs izvēlēties neiroplastisko seansu konkrētam orgānam un tā pārstāvniecībai smadzenēs. Pie sāpēm labajā sānā, ņemot vērā citas izpausmes, viens cilvēks veiks seansus aknām, kāds cits – nerviem, un katrs no viņiem strādās ar dažādiem smadzeņu centriem.
Mēs uzskatām, ka diagnostika ir vajadzīga tādēļ, lai cilvēks atrastu risinājumu savai problēmai un atveseļotos, nevis satrauktos.
Savukārt mēs vienmēr esam gatavi sniegt jums arī telefonisku konsultāciju, ja rodas kādas neskaidrības ar pašdiagnostiku vai seansu izvēli.
Tātad jūsu mājaslapas apmeklētāji veiks pašdiagnostiku un izvēlēsies atbilstošu neiroplastisko seansu. Kādi ir šie neiroplastiskie seansi? Vai tie nebūs sāpīgi?
Varam jūs iepriecināt – neiroplastiskie seansi ne tikai nav sāpīgi, tie neizraisa arī nekādus saasinājumus. Turklāt seansi ir ļoti skaisti: seansa laikā jūs izjutīsiet estētisku baudījumu un mieru.
Neiroplastiskie seansi domāti smadzeņu centriem, kas atbild par to vai citu ķermeņa daļu. Seansi notiek video un audio formātā. Vispirms jūs skatīsieties Ērikas veidoto krāsu filmu: krāsu kodi skaistu bilžu veidā ar dziednieciskiem simboliem, rūnām un vizuāliem specefektiem. Pēc tam sekos vibroakustiskā terapija – Pētera basklarnetes skaņas. Seansi ilgst 15-25 minūtes: šajā laikā jūs pabūsiet krāsu un skaņu burvīgajā pasaulē.
Ārstēšana vēl nekad nav bijusi tik skaista! Pārliecinieties paši – noskatieties seansu prezentāciju mūsu YouTube kanālā (Ērika Antone).
Svarīgi zināt: neiroplastikas seansiem nav kontrindikāciju un blakņu, kā arī nav svarīgi, cik jums gadu, vai cik smaga ir jūsu slimība. Uzzināt vairāk par seansu norisi, kā arī izlasīt seansu zinātnisko pamatojumu var mūsu rakstā “Kas jums būtu jāzina par seansu norisi”, “Neiroplastika – paklausīgās smadzenes”.
2019. gadā Honkongas zinātnieki atzina mūsu neiroplastisko terapiju ar krāsu un skaņu kodiem par avangarda biotehnoloģiju, kā arī apstiprināja to efektivitāti ar smadzeņu skenēšanas pētījumiem.
“Dienas Žurnāli”, intervijas fragments