Autoimunitāte ir organisma pašiznīcināšanas programma, kad nezināmu iemeslu dēļ smadzenes pieņem lēmumu: “Šajos apstākļos labāk iet bojā, nevis izdzīvot!” Un sākas pašiznīcināšanās. Taču cilvēks grib dzīvot, un viņam ir jādzīvo, jo autoimūnā reakcija ir pretdabiska! Dzīvot, izdzīvot, būt veselam un stipram – tā ir dabas dota programma. Bet kāpēc izdzīvošanās instinkts nenostrādā? Vai nostrādā, bet pret savu ķermeni? Uz šiem jautājumiem atbildēs psiholoģiski-pedagoģisko zinātņu doktors, neiroplastiķis un dziednieks – Pēteris Antons.

Jautājumus uzdos Ērika Antone (neiroplastikas speciāliste). Noskatieties mūsu VIDEO.

Medicīnai ir zināmi vismaz 80 autoimūno slimību veidi. Simptomi ir atkarīgi no tā, kādu ķermeņa daļu skar imūnsistēmas uzbrukums.

Uzbrukums var būt vērsts uz audiem (piemēram, asinsvadiem, ādu vai skrimšļiem). Cits autoimūnais uzbrukums var mērķēt uz noteiktu orgānu.

Izpausmes ir iekaisums, sāpes, muskuļu sāpes, nogurums un z drudzis. Iekaisums parasti ir pirmā autoimūnas slimības pazīme.

Kādas var būt autoimūnās slimības? Reimatoīdais artrīts, vaskulīts, autoimūnais hepatīts, 1. tipa cukura diabēts, sarkanā vilkēde, iekaisīga zarnu slimība, multiplārā skleroze, psoriāze, vitiligo un daudzas citas diagnozes.

Arī daudzas vairogdziedzera slimības ir autoimūnas.

Ja jums ir nepieciešama konsultācija, lūdzu, zvaniet 26520819.