Senie Tibetas ārsti teica: „VISAS SLIMĪBAS SĀKAS NO KUŅĢA”. Un viņiem ir taisnība.
Bet diemžēl slims kuņģis var arī nekādi neizpausties, t.i., nesāpēt. Kāpēc tā? Tāpēc, ka kuņģis sāk sāpēt tikai tad, kad tā gļotāda jau ir bojāta līdz ļoti dziļiem slāņiem, tātad tur, kur atrodas nervu šūnas. Visi pacienti, kuriem, piemēram, bija kuņģa vēzis, sajuta sāpes tikai pēdējā stadijā, t.i., tad, kad parādījās metastāzes. Tāpēc, ja kuņģis nesāp, tas vēl nenozīmē, ka tas ir vesels. Taču, senajiem tibetiešiem taisnība: ja jums ir kāda cita slimība, tas nozīmē, ka arī jūsu kuņģis nestrādā pilnvērtīgi.
Tātad, iegaumē, nav svarīga jūsu diagnoze – pie visām šīm slimībām vispirms vainīgs ir jūsu slimais kuņģis, tāpēc arī kuņģis ir jāatveseļo vispirms.
Neskatoties uz kuņģa un zarnu trakta sarežģīto uzbūvi, to dziedināšana ir vienkārša. Un jums jāzina, ka mūsu dziedināšana būtiski atšķirsies no ārstu ieteiktās ārstēšanās vai arī no populārajām dietām. Mūsu uzdevums ir kuņģa-zarnu trakta pilnīga atveseļošana, nevis lai jūs tikai sadzīvotu ar savu slimību vai noslēptu tās simptomus.
Atcerieties, neviena dieta neko neārstē, tā tikai noslēpj sāpes un diskomfortu. Bet slimība kā bija, tā paliks; slimība noies pagrīdē latentā formā un nemanāmi turpinās attīstīties.
Ja jūs mēģināsiet ārstēt savu kuņģi ar diētām, tad ziniet, ka „Dieta uzturēs jūsu slimību līdz mūža galam.”
Mēs neievērosim nekādas diētas, mēs vienkārši lietosim sabalansēto uzturu.
Mūsu metodes pamatā ir visjaunākie zinātniskie sasniegumi, kā arī senās gudrības, ko pēc vairākiem tūkstošiem gadu apstiprinājuši arī mūsdienu zinātnes pēdējie atklājumi. Saka, ka viss jaunais ir tikai aizmirsts vecais. Mūsu jautājumā tā tas arī ir.
Mēs piedāvājam neiroplastisko pieeju gremošanas trakta atveseļošanai: mēs iedarbosimies uz smadzeņu centriem, kuri atbild par kuņģi. Jūsu rīcībā ir video-seansi: KUŅĢIS, AKNAS, AIZKUŅĢA DZIEDZERIS, GREMOŠANAS SISTĒMA un OPTIMĀLS SVARS.
Visas šīs pazīmes liecina, ka jūsu barības vads ir kairināts:
– dažreiz jums ir grūti norīt; vai arī sāpīgi norīt; jūs piedzerat klāt;
Šie simptomi nozīmē, ka jūsu kuņģis nestrādā pilnvērtīgi:
– nesvaiga elpa.
– grēmas (dedzināšana), sāpes saules pinuma rajonā, balts aplikums uz mēles, smagums kuņģī, salst rokas vai kājas, pie izsalkuma sāp vēders, negaršo gaļa, garšo skābs vai sāļš ēdiens, ir kopējs visa organisma vājums, bojājas priekšējie zobi, sāpes pieres rajonā, slikta dūša, žagas.
Savukārt šie simptomi norāda uz to, ka jums ir kairināta 12-pirkstu zarna:
– sāpes saules pinuma rajonā un virs nabas, atraugas, rūgtums mutē, sekls miegs, pamošanās nakts vidū, sāpes vēderā pēc ēšanas, slikta dūša, dažreiz vemšana ar žulti, nedaudz apsārtuši acu baltumi, izkārnījumos ir asinis, bojājas dzerokļi, sāpes deniņos
Un pēdējais testa jautājums – vai jums ir kāda cita slimība? Kā atcerieties „visas slimības sākas no kuņģa”.
Kā kuņģis un 12-pirkstu zarna ietekmē jūsu smadzeņu darbību: garastāvokli, atmiņu, intelektu?
Medicīna jau sen zina, ka ne jau visas slimības ir no nerviem. Jau 1906.g. mediķi atklāja, ka mēdz būt arī otrādi: nevis nervi izraisa gastrītu un gremošanas traucējumus, bet gluži pretēji: cilvēks kļūst nervozs, tad, kad viņam sāp kuņģis.
Cilvēkiem parasti grūti izprast, kā tieši gremošana ietekmē smadzeņu darbību.
Diemžēl arī ārstu praksē joprojām valda uzskats, ka vainīga ir vegetodistonija: tāds kā grēkāzis, uz kura var novelt visus simptomus, it īpaši tad, kad nav laika nodarboties ar slimnieka problēmām.
Ja jūs sūdzaties par hronisku nogurumu, ārstam vispirms vajadzētu pārbaudīt jūsu kuņģi un 12-pirkstu zarnu. Vai jums ģimenes ārsts iedeva norīkojumu pie gastroenterologa, vai uzreiz nosūtīja uz gastroeneteroskopiju? Tā nebija, vai nē?
Bet vai jūs zināt, ka kuņģis un 12-p zarna sāp tikai pašā pēdējā slimības stadijā (dažreiz tikai tad, kad jau ir vēzis), jo sāpes rodas tad, kad kuņģa skābe jau ir izēdusi gļotādu un tikusi klāt pie nervu receptoriem. Tikai tad sāp…
Tāpēc negaidiet sāpes! Negaidiet slimības beigu signālus!
Izmantojiet citus signālus!
Ieklausieties! Vispasaules Veselības Organizācija apgalvo, ka 90% dažādu slimību rodas no neveselīga kuņģa-zarnu trakta, kas saindē visu organismu.
Runājot par psihi un raksturu, jau 20.gs sākumā krievu ārsts-zinātnieks Serbskis atzīmēja, ka cilvēki ar vāju gremošanu vai piesārņotu zarnu traktu ir pesimisti, viņiem ir pazeminātas darbaspējas, viņi ātri piekūst, viņiem bieži ir slikts garastāvoklis, bāla āda, viņi bieži saaukstējas.
Kāpēc nervu sistēma ir atkarīga no gremošanas?
Medicīnas statistika:
Pie gremošanas traucējumiem 22 % slimniekiem ir sūdzības par nespēku un nogurumu; 68 % – dažādas neirozes, nomāktība, bailes, raizes, slikta atmiņa, neadekvātās emocijas. Tātad 90% slimnieku ir nervu traucējumi no nepareizas gremošanas. Un tikai 10% slimnieku nervu traucējumu nav.
Sakiet, lūdzu, ko smadzenes “ēd”, ar kādām vielām tās barojas? Smadzenēm ir vajadzīga glikoze, dažādas taukvielas, vitamīni, mikroelementi un daudz kas cits. Tā ir?
No kurienes smadzenes saņem šīs uzturvielas? Protams, no tiem produktiem, ko mēs ēdam.
Jūs jau zināt, ka nesakošļāta barība, netīras zarnas, patoloģisks mikrobioms neļauj šūnām saņemt vajadzīgās uzturvielas. Jūs tikai nezināt, ka 99,9% uzturvielu vispār nenonāk mūsu šūnās, un smadzenes šeit nav izņēmums.
Tieši tāpēc daudzas pārmaiņas smadzenēs, arī tādas, kā slikta atmiņa un nelīdzsvarotas emocijas, ir nepilnvērtīgās gremošanas nopelns.
Tautā saka: stipri nervi, vāji nervi…
Kā jums liekas, vai tiešām jūsu nervi ir resnāki vai tievāki?
Jā! Tas tā arī ir!
Neirofiziologiem ir tāds jēdziens kā neironu kabeļu funkcija.
Nervu šķiedras patiešām ir līdzīgas kabelim vai elektriskam vadam. Metāla vads var kalpot mūžīgi, strāva to neietekmē. Bet izrādās, ka nervu šķiedras pie katra nervu impulsa zaudē savu masu. Un, ja uzturvielas laicīgi nenonāk nervos, nervu šķiedras nevar atjaunoties un sarūk.
2008. gada pētījumi par nervu problēmām, kas saistītas ar kuņģi:
Tie, kuriem ir problēmas ar kuņģi, parasti ir kašķīgi, nervozi, svārstīgi, šaubīgi, jūtas noguruši, viņiem dažreiz sāp galva.
Kamēr jūsu gremošana nedarbosies pilnvērtīgi, jūs neko nevarēsiet izdarīt ar savu raksturu: mēģinājumi “savākties” vai “saņemt sevi rokās” vienmēr beigsies ar neveiksmi.
Kad mēs jautājām mūsu klausītājiem “Kuriem ir gremošanas problēmas”, reti kurš pacēla roku. Cilvēki gaida izteiktus simptomus, viņi nezina, ka slimība var izpausties arī citā formā.
Pamēģiniet arī jūs noteikt savas gremošanas sistēmas stāvokli!
Vispirms paklausieties kuņģa un 12-p zarnas “medicīniskos” simptomus:
– diskomforts kuņģa rajonā, vai arī paribē, kas rodas pie izsalkuma;
– tukšā dušā vai pie izsalkuma jums ir nespēks, nervozitāte, reiboņi, galvas sāpes vai slikta dūša;
– rūgtums mutē;
– smagums kuņģī pēc ēšanas, sajūta, ka barība negremojas, stāv kuņģī;
– miegainums pēc ēšanas;
– atraugas, gaisa atraugas vai grēmas (dedzināšana);
– diskomforts paribē pēc treknas vai smagas barības;
– rudenī un pavasarī jūtams nogurums, pasliktinās garastāvoklis.
Ja mēs vadītos pēc šiem medicīniskajiem simptomiem, tad daudzi cilvēki teiktu, ka ar gremošanu viņiem viss ir kārtībā. Taču tā tas nav. Mums ir sava diagnostika, kas ietver sevī gan havajiešu pieredzi, gan Ķīnas medicīnu, gan novērojumus no mūsu prakses un, protams, arī visjaunākos pētījumus neirofizioloģijā.
Tagad diagnostika pēc Ķīnas medicīnas:
Pazemināta kuņģa darbība: sāpes kājās, smaka no mutes, vēdera piepūšanās, smagums kuņģī, aizcietējumi vai caureja, pelēcīgi balts aplikums uz mēles.
Pastiprināta kuņģa darbība: krampji kājās, liela ēstgriba, rijīgums, sāpīgas smaganas, sausas, apsārtušas lūpas.
SECINĀJUMS: sāpes vai kāds cits diskomforts kājās liecina par problēmām ar kuņģi!
Pazemināta zarnu darbība: galvassāpes, sāpes ausu rajonā, redzes pasliktināšanās, kašķīgums, sausa āda, sāpīgs vēders, aizcietējumi, balts aplikums uz mēles.
Pastiprināta zarnu darbība: sāpes sprandā, plecos un rokās, „aukstumpumpas” uz lūpām, raudulīgums, bezmiegs, acu apsārtums vai asarošana, sausums rīklē, sāpes cirksnī, smaguma un pārēšanās sajūta vēderā.
SECINĀJUMS: galvassāpes, savilkts kakls, sāpes plecos un rokas vēsta mums par problēmām ar zarnām – patoloģisks mikrobioms un piesārņojums.