No muskuļu viedokļa veselība – tas ir līdzsvars. Šo līdzsvaru nosaka tas, kādus muskuļus tu izmanto. Diemžēl mūsdienu cilvēks tik maz rūpējas par savu ķermeni, ka viņa muskuļi ne tikai nav līdzsvarā, bet daļa muskuļu ir sasprindzināta, daļa – novājināta. No tā rodas visas kaulu, mugurkaula un locītavu sāpes.

Un tas vēl nav viss. No tā cieš arī iekšējie orgāni. Sasprindzinājuma rajonā tie ir saspiesti, ļenganu muskuļu rajonā – vai nu noslīdējuši, vai mazspējīgi.

11 gadu vecumā 70% bērnu ir muskuļu traucējumi, un kā sekas tam ir nepareiza stāja. Vai vecāki kādreiz ir aizdomājušies, ka viņa bērna sliktā pašsajūta un nesekmība mācībās ir nepareizas stājas nopelns? Muskuļu bloki un stājas defekti neizbēgami ietekmē arī bērna psihi. Pusaudžu gados muskuļu bloki izpaudīsies kā emocionāla nelīdzsvarotība.

Pētījumi rāda, ka 18 gadu vecumā tikai 5% jauniešu ir pareiza stāja. 15% jauniešu ir nelieli stājas defekti, 65% – ievērojami defekti, un vēl 15% ir ļoti nopietni stājas un muskuļu defekti.

Vai tu piekriti šiem apgalvojumiem? Vai tas ir par tevi?

– dažreiz tu jūties iekšēji sapīts;

– tu esi neveikls: tev viss krīt no rokām;

– tev trūkst koordinācijas: tu vari paklupt pat uz līdzenas vietas;

– tev mēdz būt kamols rīklē, vai reizēm pat pazūd balss;

– tev spiež krūtīs, grūti paelpot;

– tev sāp mugura, rokas vai kājas.

Ja kāds no pagalvojumiem attiecas uz tevi, tad, iespējams, tev ir muskuļu bloki, kuri būtu jāizpēta dziļāk.

Jāsāk ar sevis pētīšanu. Mēs tik maz domājam par savu gaitu un stāju, par to, kā mēs kustamies, sēžam vai guļam. Kāpēc? Tāpēc, ka šīs parastās kustības notiek automātiski. Mēs kustamies kā bioroboti.

Taču tikai analizējot sava ķermeņa kustības, stāju un gaitu tu sapratīsi, ka tādā veidā ķermenis kaut ko stāsta par tevi. Ķermenis stāsta tavu dzīves stāstu, jo katra tava kustība, katrs tavs žests patiesībā nav nejauši. Tavas kustības vēsta par tava ķermeņa veselības stāvokli, par tavām emocijām un domām.

Pašdiagnostika “Muskuļu trauksme”.

Izpēti sevi spogulī vai palūdz sevi nofotografēt. Tev jābūt pieguļošā apģērbā vai peldkostīmā.

Stāvus:

1) Vai pamanīji asimetriju stājā? Vai roku pirkstu gali atrodas vienādā līmenī? Izmērām no grīdas ar lineālu. Pierakstām mērījumus.

Vai pleci ir vienādā līmenī? Nav? Tātad ir asimetrija. Ko tas nozīmē?

Asimetrija nozīmē skoliozi. Pie skoliozes cilvēki bieži cieš no sāpēm, ko ārsti dēvē par starpribu nervu neiralģiju.

Pētīšana no sāniem:

2) Kā izskatās tā vieta, kur sprands pāriet mugurā? Iespējams, mēs pamanīsim „kupri” vai kupra sākumu. Lāpstiņām nevajadzētu būt izspiestām uz āru kā spārniem.

3) Tagad izpētīsim muguras lejasdaļu no sāniem. Vai tava jostasvieta ir izliekta? Vai vēders ir izbīdīts uz priekšu? Ja jā – tie ir stājas defekti.

4) Galva un kakls. Parādi, kā tu runā pa telefonu: vai galva ir noliekta uz sāniem?

Visbiežāk cilvēki atgāž galvu un saīsina kaklu, taču dažiem cilvēkiem ir paradums nolaist ausi pie viena pleca. Piemēram, turot telefonu. Tā rodas kakla skolioze.

Izpētām kakla muskuļus. Iespējams, ka viens muskulis ir īsāks par otru. Tātad šī kakla puse ir vairāk sasprindzināta, un tas ir par cēloni galvassāpēm un asinsspiedienam.

5) Vēdera muskuļi.

Arī vēdera viena puse var būt izteiktāka par otru. Tātad izteiktākajā vēdera pusē muskuļi ir izstaipīti, bet pretējā pusē – pārāk sasprindzināti. Šie sasprindzinātie muskuļi tieši ir tie, kas „velk” vienu gūžu uz augšu. Vai tu ievēroji, ka viņam vēdera abas puses nav vienādas?

Ārsti parasti atrod šai parādībai vienkāršu izskaidrojumu: „Jums viena kāja ir īsāka par otru”. Bet kāpēc tām kājām būtu jābūt dažāda garuma?

Reāli tavas kājas ir vienāda garuma, bet tev ir skolioze, t.i., vienā ķermeņa pusē muskuļi ir tik sasprindzināti, ka tie paceļ vienu gūžu un tad vizuāli šī kāja izskatās un jūtās īsāka.

Ja ārsti tev iesaka ielikt apavos un valkāt ortopēdiskos ieliktnīšus – nedari to! Jo tad tava slimība tikai progresēs.

Vēdera muskuļu nevienmērīgs sasprindzinājums var izraisīt arī sāpes resnās zarnas rajonā tāpēc, ka no muskuļu sasprindzinājuma zarnas ir sastieptas un otrā pusē var būt pat trūce.

6) Kā noteikt, vai tev ir kupris?

Paskaties uz augšu, piemēram, uz lustru. Vai tu pacēli galvu, lai paskatītos uz augšu? Vai tomēr tu paskatījies uz augšu tikai ar acīm, nepaceļot galvu?

Rezultāts: Ja tu pacēli galvu, lai paskatītos uz augšu, var teikt, ka kupra tev nav. Taču tiem, kuri skatījās uz augšu tikai ar acīm, jau veidojas kupris, jo viņi nevar tik viegli kustināt galvu. Ko nozīmē šis stīvums kaklā?

Kustību ierobežojums kakla rajonā nozīmē to, ka tev jau ir bojāti kakla skriemeļi un galva ir it kā iegrimusi plecos. Un tad, kad ir kupris, t.i., kad tava galva ir iegrimusi plecos, tev ir grūti pacelt galvu, lai paskatītos uz augšu.

Jā, dažiem cilvēkiem ir kupris un šis kupris diemžēl aug.

Kā veidojas kupris?

Viss sākas ar kaklu. Kakls kļūst īsāks un izbīdās uz priekšu (lordoze). Lai noturētu šo stāvokli, iesaistās arī pārējie mugurkaula skriemeļi. Mugurkaula krūšu daļas augšējie skriemeļi pakāpeniski izbīdās uz aizmuguri. Rodas kupris (kifoze). Bet ar to vēl viss nebeidzas! Jostasvieta arī izbīdās uz priekšu – līdzīgi kā kakls (lordoze). Un savukārt krusti aiziet uz aizmuguri (kifoze). Kas no visiem šiem izbīdījumiem un izlocījumiem tad galu galā sanāk?

Pirmkārt, cilvēks kļūst īsāks. Mugurkaula izliekumi kļūst izteiktāki – kā burts„S”.

Otrkārt, veidojas muskuļu disbalanss. Spranda ir sasprindzināta – tātad kakla priekšējie muskuļi kļūst pārāk atslābināti un ļengani.

Mugurkaula krūšu daļas muskuļi (kupris) ir pārāk izstaipīti – tātad priekšpusē krūšu muskuļi obligāti savilksies.

Jostasvieta mugurpusē sasprindzināta – un vēders kļūst ļengans.

Krustu izbīdījums uz aizmuguri maina gūžu stāvokli. Cilvēks staigā it kā ar atšautu dibenu. Protams, tādā stāvoklī slodze uz gūžām un ceļiem kļūst lielāka.

Ar ko tas parasti beidzas?

Ar muguras sāpēm, ar starpskriemeļu disku trūci, ar gūžu un ceļu locītavu agrīnu novecošanu, faktiski nodilšanu. Bet cieš ne tikai mugura un locītavas, cieš arī smadzenes un visi iekšējie orgāni, jo ķermenī viss ir saistīts.

Daudzi cilvēki ārstē sāpošo jostas vietu, bet pareizi būtu sākt ar kaklu!

Kakla skriemeļi koordinē visa ķermeņa muskuļu darbību.

Lai varētu pareizi elpot, runāt un norīt, kakla skriemeļiem jāatrodas pareizā stāvoklī. Kakla rajonā atrodas svarīgi asinsvadi un nervi, kas ietekmē elpošanu, sirdsdarbību un asinsspiedienu. Taču 85% cilvēku, kas vecāki par 55 gadiem, ir kakla artroze, t.i., kakla skriemeļu deģenerācija (nodilšana).

Vai tev ir: kamols kaklā, grūti norīt, tu dažreiz pat aizrijies, tev rīklē krājas gļotas, dažreiz grūti parunāt, trūkst elpa, ir sirds problēmas; asinsspiediena problēmas.

Daudzi cilvēki ir visu laiku sasprindzināti, taču paši to neapzinās. Ja tu nejūti savu muskuļu sasprindzinājumu, taču apzinies, ka iekšēji tu esi sapīts, tas jau vien liecina par to, ka arī tavi muskuļi atrodas vieglā tonusā.

Iespējams, ka sākumā tu pamanīsi tikai nelielu kustību koordinācijas trūkumu un neveiklumu. „Šodien man viss krīt no rokām!” vai arī „Šodien es jau divreiz paklupu!” Vai ar tevi tā ir bijis?

Tad zini, ka caur neveiklību vai koordinācijas trūkumu, ķermenis sūta tev SOS signālu: „Tu esi satraucies! Tu esi noguris! Tev jāatpūšas un jānomierinās!” Bet cilvēks šo ķermeņa saucienu pēc palīdzības parasti nedzird un tāpēc neko arī nedara, lai atbrīvotos no iekšējā sasprindzinājuma. Taču iekšējais sasprindzinājums neizbēgami pāraugs ārējā – iekšējais sasprindzinājums pāraugs muskuļu sasprindzinājumā, kas ar laiku kļūs hronisks. Un tad šis sasprindzinājums atklāsies tad, kad tu to gaidīsi vismazāk.

Piemēram, sarunājoties, tu pēkšņi sajutīsi rīklē kamolu vai tev pat pazudīs balss. Smagākos gadījumos savas neveiklības dēļ tu vari pat iegūt kādu traumu, jo nejauša paklupšana nav nejaušība. Muskuļu sasprindzinājums var izpausties visās dzīves jomās: darbā, sportā, saskarsmē, intīmajā dzīvē.

Mēs nepiedāvāsim tev vingrošanu! Mēs piedāvājam iedarboties uz muskuļu komandpunktu – uz smadzeņu centriem, kuri atbild par muskulatūru. Kamēr šie smadzeņu centri nebūs harmonizēti, neskatoties uz cītīgu vingrošanu, staipīšanos un masāžu, tavi muskuļi agri vai vēlu atgriezīsies pie sasprindzinājuma. Mūsu pieeja ir neiroplastika, par kuru tu vari izlasīt citos mūsu rakstos.

Bet ko darīt ar muskuļiem?

Sāc ar neiroplastisko seansu MUSKUĻU AUDI. Pēc tam vai paralēli ar to tu vari veikt seansu MUGURKAULS, LOCĪTAVAS, kā arī seansus iekšējiem orgāniem, ja tie ir cietuši no muskuļu sasprindzinājuma. Kad tu plānosi seansu skaitu, atceries, ka muskuļi ir mīkstie audi un pilnīgi tie atjaunojas 1,5 mēneša laikā.

Video-seanss MUSKUĻU AUDI ir jaunums mūsu mājaslapā. Tas ir papildināts ar specifiskiem krāsu kodiem un Ērikas dziednieciskajiem simboliem muskuļu šķiedrām.