Kāpēc daudzi cilvēki cieš no muguras un locītavu sāpēm? Kaut arī pēdējo 20 gadu laikā strauji attīstījās manuālā terapija, cietēju nekļuva mazāk. Gluži pretēji, pacientu ar muguras sāpēm kļūst arvien vairāk, turklāt sāpes parādās arvien jaunākiem cilvēkiem…
Pēteris stāsta: Man pašam ir pietiekoši liela personīgā pieredze attiecībā uz muguras un kaulu sāpēm.
Pirms 46 gadiem ķirurgs man piedāvāja četras mugurkaula operācijas, taču ar piebildi, ka labu iznākumu viņš garantēt gan nevarot, taču viņš garantē, ka es nekad vairs nevarēšu skriet, slēpot, nodarboties ar vindsērfingu un cilāt svarus. Tad es pajautāju ķirurgam: „Vai jūs pats sev arī esat ļāvis kaut ko izgriezt mugurkaulā?” „Nu ko jūs!” – bija atbilde.
Es nolēmu meklēt citu atveseļošanās ceļu – un es to atradu. Tagad es slēpoju, nodarbojos ar vindsērfingu, ar peldēšanu un niršanu, cilāju hanteles un sniega lāpstu.
Esmu pārliecināts, ka arī par dziednieku var kļūt tikai tas, kurš pats ir smagi slimojis un galvenais izdziedinājis pats sevi. Tāpēc neticiet mītam, ka dziednieki nevarot dziedināt paši sevi vai savus ģimenes locekļus. Tikai pateicoties savām slimībām un atbrīvojoties no tām es arī kļuvu par dziednieku. Un kad man jautā: ”Kā jūs atklājāt savas spējas?” es vienmēr atbildu: „Kad kārtējo reizi gulēju slimnīcā”.
Ar šo pieeju es palīdzu saviem pacientiem un skolniekiem. Viena no tiem pirms 30 gadiem bija Ērika. Arī viņas galvenā veselības problēma bija viņas līkā un sāpošā mugura…
Ērika: 15 gadu vecumā pēc neveikla kritiena fizkultūras stundā man sāpēja sprands, vilka plecus un bija grūti pagriezt galvu. Ārsti teica, ka tas esot „sapūsts nervs” un vienmēr izrakstīja pretsāpju tabletes. Taču jau pēc dažiem mēnešiem skriemeļu nestabilitāte virzījās uz leju, līdz sasniedza krustus. Un tad jau sākās neciešamas sāpes un nopietni kustību traucējumi. Ārsti no manis atteicās – “tur neko vairs nevar darīt”. Taču Pēteris iztaisnoja manu mugurkaulu, izvilka no izmisuma un iedeva pārliecību, ka es spēšu atveseļoties. Jau pēc gada neviens nevarēja nojaust, ka kādreiz es nevarēju brīvi staigāt un sēdēt.
Mūsu ceļš no pacienta līdz dziedniekam kļuva par veselības ceļu arī tūkstošiem mūsu pacientu un skolnieku. Mēs esam pārliecināti, ka neskatoties uz vecumu un slimības smagumu, līdzīgi mums, cilvēks var kļūt par dziednieku vismaz sev pašam.
Ja medicīna iet uz priekšu, pilnveidojot diagnostiku un izstrādājot jaunus medikamentus, kāpēc cilvēki joprojām cieš no sāpēm mugurā un locītavās?
Lai atbildētu uz šo jautājumu, mums ir jāizkliedē mīti un maldīgi uzskati par muguras un locītavu sāpēm.
Jums jāsaprot, ka sāp nevis skriemeļi vai kauli, bet sasprindzināti muskuļi. Mēs atklāsim jums muguras un locītavu sāpju patiesus cēloņus.
Mīts Nr.1 – vainīga ir osteohondroze.
Ilgu laiku uzskatīja, ka pie osteohondrozes mainās skriemeļu un starpskriemeļu disku izvietojums, tiek saspiesti starpskriemeļu nervi, un tāpēc sāp mugura. Šis uzskats ir maldīgs, jo osteohondroze nav slimība, bet skrimšļu un skriemeļu nodilšana, kas sākas jau apmēram 15 gadu vecumā. Cik tas arī nebūtu savādi, no sāpēm mugurā vairāk cieš gados jauni cilvēki, taču vecumdienās, kad osteohondroze jau stipri progresējusi, sāpes var pazust.
80% gadījumos, pie osteohondrozes cieš arī hormonālā sistēma: pacientiem ir zema imunitāte, iekšējo dziedzeru darbības traucējumi, alerģiskas reakcijas… Kā redzat, sāpes mugurā nav pats bīstamākais osteohondrozes simptoms, daudz nopietnākas ir iekšējo orgānu patoloģijas, ko grūti diagnosticēt. Tāpēc cilvēkam kaut kas jāzina arī pašam.
Daudzi ir dzirdējuši, ka, lai atveseļotu muguru, esot jāizveido muskuļu korsete. Un cilvēki tūlīt sāk vicināt rokas un kājas, celt hanteles vai strādāt ar trenažieriem. Bet rezultātā sāpes un diskomforts tikai pastiprinās. Kas par lietu?
Diemžēl lielākā daļa vispārpazīstamo vingrinājumu ir bīstami mugurkaulam. Nepareizi vingrojot aug lielie muskuļi un vienlaicīgi pastiprinās arī bez tā patoloģisks mazo muskuļu sasprindzinājums. Piemēram, guļus stāvoklī pumpējot vēdera muskuļus, cilvēks nodara pāri savai jostas vietai – jostas vietas mazie muskuļi savelkas vēl vairāk.
Kādas Pētera pacientes pieredze: lai uzlabotu savu stāju, sieviete trenējās uz trenažieriem. Rezultātā viņa vairs nevarēja iztaisnot muguru, nevarēja savilkt kopā lāpstiņas, jo krūšu muskuļi vilka plecus uz priekšu. Pagāja vesels gads, kamēr viņai izdevās izstaipīt savilktos krūšu muskuļus un atbrīvoties no muguras muskuļu sasprindzinājuma.
Mīts Nr.2 – vainīgs ir mūsu vertikālais stāvoklis.
Pastāv uzskats, ka mēs maksājam dārgu cenu par vertikālo stāvokli: muskuļi cieš no statiskās pārslodzes, un tas izraisa sāpes.
Arī šis uzskats ir aplams, jo daudziem cilvēkiem mugura, rokas vai kājas sāp nevis stāvot, staigājot vai skrienot, bet guļot, kaut guļus stāvoklī slodze uz skriemeļiem samazinās 4 reizēs.
Patiesībā, ja sāpes rodas stāvot vai ejot, tas ir tikai tādēļ, ka cilvēks atrodas „apturēta kritiena stāvoklī”. Ko tas nozīmē?
99% cilvēku ir ļoti nestabila stāja un gaita, un cilvēki tērē milzu daudz enerģijas, lai noturētos kājās. Ar laiku cilvēki pierod pie šī nedabiskā stāvokļa un vairs to nepamana. Taču muskuļi cieš no pārslodzes, un tādēļ ir sāpes.
Kas īsti ir nestabilā stāja?
Iedomājieties Pizas torni, kas atrodas „apturētā kritienā”. Ja jūsu stāja ir līdzīga Pizas tornim, tad mugurkaulam jānotur līdzsvars, pārslogojot muskuļus.
Taču, apgūstot fizioloģisko stāju, jūs būsiet kā Eifeļa tornis – vienmērīgi sadalīsiet slodzi pa muskuļiem – tad arī sāpēm nebūs kur rasties. Pie ierastās stājas, jebkurš cilvēks var zaudēt līdzsvaru pat no viegla grūdiena pa krūškurvi. Taču, iemācoties fizioloģisku stāju, cilvēks nekritīs pat no stipra grūdiena.
Man bija briesmīgas locītavu sāpes: ar grūtībām varēju kāpt pa kāpnēm, it sevišķi uz leju. Naktīs nevarēju atrast stāvokli kā novietot kājas, lai nesāpētu un varētu aizmigt. Apmeklēju ārstus, biju pie vairākiem dziedniekiem… Desmitiem dažādas ziedes tika lietotas, lietoju saites ar magnētiem, bet viss bija veltīgi, jo nekas būtiski nemainījās. Pilnīgs izmisums! Kas būs tālāk? Pēc nodarbībām jūsu kursā sāpes pilnībā pazudušas, palicis tikai ceļgalu jūtīgums, kas praktiski netraucē dzīvot. Neticami! Jūsu kursu dalībnieks Visvaldis
Mīts Nr.3 – vainīga ir neērta gulta.
Vai esat jau nopirkuši ergonomisko spilvenu vai matraci? Bet sāpes nepāriet, vai ne? Protams, gultai jābūt ērtai, taču ērta gulta neatbrīvos jūs no sāpēm. Daudzi cilvēki ir ievērojuši, ka sāpes nav visu nakti, bet parādās kādās noteiktās nakts stundās. Piemēram, naktī no vieniem līdz trijiem cilvēki jūt sāpes jostasvietā un kājās, no trijiem līdz pieciem – sāpes sprandā un galvā, no pieciem līdz septiņiem – sāpes un notirpumu rokās. Citā laikā šo sāpju nav. Kā to izskaidrot?
Nakts sāpju cēlonis ir dažādu meridiānu un dzīvības centru aktivitāte. Piemēram, ja nav kārtībā nieru meridiāns – naktī sāpēs kājas, ja ir kādi traucējumi aknu meridiānā – sāpēs jostasvieta. Tas izskaidrojams ar to, ka traucējumi kādā meridiānā maina skeleta muskuļu tonusu, līdz ar to blakus esošie asinsvadi tiek saspiesti, un rodas sāpes.
Jau pēc otrās nodarbības atskārtu, ka guļot uz vēdera, varu galvu pagriezt pa labi – to nespēju izdarīt jau piecus gadus! Un pavisam drīz sapratu, ka kaut kas mainījies miegā – vairs ne reizi naktīs neesmu modusies no tā, ka sāp (smeldz) kreisā kāja. Pēc dakteru atzinuma tas esot no diska trūces mugurkaula skriemeļos, un tur neko nevarot darīt. Kāds varbūt teiks, ka tie ir sīkumi, bet man tie nav sīkumi, jo būtiski ietekmēja manu ikdienu. Ar pateicību, Anna.
Mīts Nr.4 – jums ir saspiesti mugurkaula nervi.
Kādreiz domāja, ka sāpes rodas no saspiestiem muguras smadzeņu nerviem. Saspiestie nervi izraisot muskuļu krampjus.
Patiesībā, skriemeļi nevar saspiest muguras smadzeņu nervus. Ja šie nervi būtu traumēti, tad muskuļi kļūtu vāji, nevis sasprindzināti. Taču, ja nervu audos ir iekaisums, rodas tūska, un tā arī spiež uz blakus esošiem muskuļiem izraisot sāpes. Tāpēc mēs vienmēr brīdinām savus skolniekus: ja mugurā iemetusies „krika”, nesildiet un neberzējiet muguru, jo tas izraisīs tūsku, un neciešamas sāpes.
Mīts Nr.5 – sasprindzinātie muskuļi esot jāizmasē.
Jums jāzina, ka sāp nevis traumētie muskuļi, bet to antagonisti. Piem., ja jums ir ļengani vēdera muskuļi, sāpēs jostasvieta. Taču masēt jostasvietu ir bezjēdzīgi, kamēr nenostiprināsiet vēdera muskuļus. Meklējiet sāpju cēloni muskuļos-antagonistos!
Man jau no bērnības bija izteikta skolioze – mugurkaula izliekums pa kreisi. Diemžēl nodarbības sporta zālē tikai pastiprināja manu skoliozi. Kreisās rokas pirksti bija zemāk par labās rokas pirkstiem par 5cm. Kreisā krūštura lencīte vienmēr bija jāsavelk stiprāk, lai tā nepārtraukti nenoslīdētu no pleca. Kad es valkāju žaketi, vīrs pamanīja, ka aizmugurē tā sagriežas pa labi. Labā gūža bija zemāka par 2 cm. Ilgi staigājot, no nevienmērīgas slodzes sāpēja kreisā pēda. Darbojoties ar jūsu tehnikām, jau pēc dažām nodarbībām mani pleci, roku pirksti un gūžas nostājās līmenī. Elīna
Mīts Nr.6 – visas slimības esot no mugurkaula.
Tā ir taisnība tikai gadījumā, ja esat ieguvuši muguras traumu. Ja trauma nav bijusi, „vainīgi” ir iekšējie orgāni. Ja sāp kuņģis, jūs neizbēgami staigāsiet ar sakumpušu muguru. Ja ir problēmas ar plaušām vai zarnām, tas var izraisīt sāpes plecos un sprandā, ja jums ir piesārņotas aknas – sāpēs jostasvieta.
Uz ko balstās jūsu tehnikas, kas atveseļo muguru un locītavas?
Paskatieties uz koku. Neskatoties uz plaši izplestiem zariem un lielu augumu, koks ir stabils, jo šo stabilitāti nodrošina saknes, kas ir gandrīz tik pat lielas kā koka vainags.
Arī arhitektūrā ir svarīgi ne tikai nekustīgie ķieģeļi, kas guļ viens uz otra: būvējot augstceltnes, inženieri aprēķina visu būvmateriālu slodzi, spiedienu un izturību. Arī jūsu ķermenī, jūsu Veselības Debesskrāpī, pēdas ir pamati, skriemeļi ir ķieģeļi, kauli ir balsti, savukārt muskuļi, cīpslas un saites ir savienojumi.
Vissvarīgākais Veselības Debesskrāpja stabilitātes nosacījums ir pareizs skriemeļu leņķis, kā arī cīpslu, saišu un muskuļu izturība. Ja nebūtu cīpslu, jūsu kauli pat pie mazākās kustības izkristu no locītavām. Ja kaut viena vienīga cīpsliņa būs bojāta, būs izjaukta arī jūsu Debesskrāpja veselums, un jūs varat nokrist. Kaut arī ar sāpēm, jūs mēģināsiet noturēt līdzsvaru.
Jūs esat pieraduši domāt, ka ķermenī svarīgākie ir skriemeļi un kauli, taču tā tas nav. Kauli ir tikai balsti, kas nosaka ķermeņa apjomus. Vislielākā slodze ir cīpslām, saitēm un muskuļiem. Kad jūs tos darbināt, skeleta kauli tiek atbrīvoti no slodzes.
Mūsu video-seansi MUGURKAULS, MUSKUĻU AUDI, LOCĪTAVAS un OPTIMĀLS SVARS – iedarbojas uz galveno komandpunktu – uz mugurkaula pārstāvniecību smadzenēs.
Kamēr jūs nenostiprināsiet mugurkaula pārstāvniecību smadzenēs, visi vingrinājumi un procedūras nebūs efektīvi. Pēc neilga laika jūsu smadzenes atjaunos mugurkaula nestabilitāti. Jūs vingrināsiet smadzenes, un tikai pēc tam muskuļus!
Mūsu video-seansi palīdzēs līdzsvarot muskuļu slodzi, atveseļot iekšējos orgānus, atjaunot elektriskos impulsus starp nerviem, kā arī hormonu līdzsvaru. Tikai tad, kad tiks sasniegta kaulu, muskuļu, cīpslu, nervu un iekšējo orgānu harmonija, jūsu ķermenis dzīvos veselībā un labklājībā.
Mūsu video-seansi ne tikai iztaisnos jūsu muguru: tā ir arī Psihoemocionālā Iztaisnošanās, kas palīdzēs atgūt mieru, drošības un stabilitātes sajūtu.
Pildot jūsu tehnikas esmu atbrīvojusies no muguras sāpēm krūšu daļā. Tās bija neiralģijai līdzīgas sāpes un sasprindzinājums visā mugurā. Arī plecu locītavas sāp mazāk, un varu rokas kustināt visos virzienos. Pēc sāpju mazināšanās es izjutu, ka varu izdarīt vairāk, tā nenogurstot kā agrāk. Man ir uzlabojies garastāvoklis. Jūtu vieglumu savā ķermenī. Ir cēlusies pašapziņa. Bet pati lielākā pārmaiņa ir manis pašas būtībā: esmu pilnīgi citāda, skatos, redzu un jūtu savādāk, nekā agrāk. Paldies jums par doto iespēju kādu ceļa gabaliņu paiet kopā. Ar cieņu, Virgīnija.
Saņemt mūsu konsultāciju var pa tālruņiem 26520819 vai 28866000.